Seriale

Ewan McGregor podekscytowany serialem na Disney+ bardziej niż Prequelami

Zapowiedziany w sierpniu zeszłego roku aktorski serial o Obi-Wanie Kenobim niewątpliwie jest tytułem oczekiwanym przez zdecydowaną większość fanów świata Gwiezdnych wojen. Powrotu Mistrza Jedi do uniwersum w formie live action nie może doczekać się również aktor wcielający się w niego.

W wywiadzie udzielonym magazynowi Empire Ewan McGregor stwierdził nawet, iż perspektywa produkcji nadchodzącego projektu z udziałem jego bohatera przemawia do niego bardziej niż występy w Ataku klonów i Zemście Sithów.

„Jestem bardziej podekscytowany tym, niż byłem przy okazji drugiego i trzeciego poprzednim razem. Cieszę się ze współpracy z Deborah Chow i myślę, że historia będzie naprawdę dobra. Cieszę się, że znowu będę go grać. Upłynęło dużo czasu od ostatniego razu.”

Jednym z elementów jeszcze bardziej zachęcających aktora do powrotu na plan projektu związanego ze Star Wars są zupełnie nowe rozwiązania technologiczne. Serial o Obi-Wanie ma być realizowany, podobnie jak The Mandalorian, w The Volume – specjalnym studio wypełnionym ekranami LED wysokiej jakości, na bieżąco wyświetlającymi wymagane do sceny środowisko.

„Pierwsze trzy, w których brałem udział, powstawały w początkach filmowania cyfrowego. Mieliśmy kamerę z przewodem ciągnącym się do specjalnego namiotu – to było jak wczesne kino, gdzie kamera nie ruszała się za bardzo przez ilość wymaganego sprzętu. Teraz będziemy mogli też tworzyć bez połaci zielonego i niebieskiego materiału, co dla aktora stawało się męczące.”

Oczywiście druga trylogia Gwiezdnych wojen George’a Lucasa była ważnym wydarzeniem, technologicznym przełomem oraz symbolicznym początkiem nowej ery w kinie wysokobudżetowym – i należy o tym pamiętać. Jednocześnie jednak bardzo łatwo zrozumieć, dlaczego Ewan McGregor woli nowe warunki pracy na planie.

Według zapowiedzi, na serial o Obi-Wanie składać będzie się tylko jeden sezon. Produkcja ruszyć ma wiosną przyszłego roku, co oznacza, że tytuł najprawdopodobniej zadebiutuje na Disney+ w okolicach początku 2022 roku. Showrunnerką i reżyserką projektu jest Deborah Chow, która wcześniej między innymi dostarczyła nam jedne z najlepszych odcinków The Mandalorian.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.