Gry

„Star Wars: Squadrons” – przedpremierowe informacje o grze

U progu weekendu pojawiły się kolejne informacje na temat pukającego już w napędy konsol i pecetów Star Wars: Squadrons. Tym razem deweloperzy podzielili się z nami garścią newsów dotyczących technicznej strony nadchodzącej gry. W piątek „Elektronicy” ogłosili, że Squadrons weszło w fazę złotą, czyli ostateczną i gotową na wysłanie do tłoczni, a co za tym idzie – w sieci zawrzało od zupełnie nowych szczegółów. Już teraz wiemy, że za sterami myśliwców będziemy mogli zasiąść nie tylko przy pomocy padów i klawiatur, ale i tradycyjnych, drążkowych joysticków.

Ta informacja jest o tyle świeża, że przez ostatnie miesiące utwierdzano nas w przekonaniu, iż obsługa joysticka pozostanie jedynie domeną komputerów. Jak się okazało – nawet na konsolach będziemy mogli korzystać z dobrodziejstwa kontrolerów typu HOTAS, co pozwoli na płynny ruch w pięciu osiach i swobodę operowania statkiem, dzięki możliwości dowolnego programowania przycisków. Nie bez przyczyny wspomniałem o klawiaturze, która to przecież miała być kompatybilna z grą od początku. Bądźmy ze sobą szczerzy – kto z nas w ogóle rozważał granie w symulator lotu na klawiaturze? Brzmi to jak samobójstwo dla naszych palców, jednak wcale nie musi nim być, ponieważ twórcy z EA Motive mówią o wysokiej przystępności ich produkcji, poprzez względnie komfortowe sterowanie niezależnie od kontrolera. Oczywiście nadal preferowane będą pad oraz joystick, ale „klawiaturowcy” również będą mogli cieszyć się grą.

To jednak nie koniec nowości. Potwierdzono też oficjalnie, że gra będzie całkowicie pozbawiona mikropłatności, a stanie się otwartą dla społeczności usługą, która dzięki multiplatformowości pozwoli na stworzenie ogromnej „rodziny” graczy, wzajemnie wpływających na zawartość produkcji. Oczywiście EA nie byłoby sobą, gdyby w nowej grze nie zawarło elementów dostępnych odpłatnie. Przedstawiono więc korzyści możliwe do uzyskania w grze, dzięki abonamentowi EA Play – tym razem na szczęście nie jest to nic, co mogłoby uchodzić za swoisty system pay-to-win stosowany przez kilka ostatnich lat.

Dodatkowa zawartość dla graczy zamawiających Star Wars: Squadrons przed premierą – jak obiecują twórcy, będą to wyłącznie skórki dla pilotów oraz myśliwców

Bonusowa zawartość dotyczyć będzie jedynie aspektu kosmetycznego i wpływać na dodatkową liczbę lakierów dla myśliwców czy skórek hełmów dla pilotów. Powiedziano również, że zawartość dodatkowa wchodząca w skład zamówienia przedsprzedażowego nie będzie premią elitarną i choć pozwoli bardziej gładko „wejść” w grę, nie będzie stanowiła wspomagacza faworyzującego tych, którzy zechcieli zapłacić wcześniej. Zarówno stawianie na łączenie platform, rezygnacja z mikropłatności, jak i obsługa joysticków (możliwa wraz z patchem dostępnym na dzień po premierze gry) służyć ma wyrównywaniu szans oraz temu, by zwycięstwa były wynikiem umiejętności graczy, a nie zasobności portfela.

W Internecie pojawiły się również cutscenki pochodzące z gry. Przedstawiają one intra zarówno po stronie Imperium, jak i Republiki. Jedno z nich ukazuje Lorda Vadera opowiadającego o destrukcji planety Alderaan. Czyżby było dane nam grywalnie wziąć udział w tym wydarzeniu? Kto wie? Trzeba jednak powiedzieć, że ta scena w asyście przygrywającego w tle Marszu Imperialnego wygląda znakomicie.

Wspomniane cutsceny obejrzycie m.in. w najnowszym materiale wideo youtubera SYLO: Star Wars (przewińcie do 6:12).

Ostatnio analizując zwiastun obawiałem się, że kampania dla pojedynczego gracza będzie tylko interaktywnym wprowadzeniem. Możliwe jest, że jednak jest ona czymś więcej, bo deweloperzy potwierdzają, że również rozgrywka solowa będzie przez nich aktywnie wspierana, zaś patetyczna mowa Księżniczki Lei o tym, iż los galaktyki leży w naszych rękach, napełnia nadzieją na to, że również w samotności czeka nas zrealizowana z rozmachem przygoda. O tym, czy ten rozmach będzie odczuwalny również w trakcie grania, przekonamy się już 2 października.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.