Książki i komiksy

Ujawniono grafiki i szczegółowy opis miecza świetlnego Mrocznej Rey

Nieco ponad miesiąc dzieli nas od premiery książki Star Wars: The Lightsaber Collection, stanowiącej zbiór wszystkich mieczy świetlnych, jakie pojawiły się dotąd w aktualnym kanonie Gwiezdnych wojen. W ramach promocji tytułu do sieci trafiła już pokaźna liczba mieczy oraz ich opisów, pośród których znajdziemy chociażby oręż Lei Organy (z czasów treningu pod okiem Luke’a), Rey Skywalker, Bena Solo i Drugiej Siostry czy przywódcy Zakonu Ren. Tym razem możemy za to przyjrzeć się broni dzierżonej przez Mroczną Rey, pojawiającą się w wizji głównej bohaterki w trakcie wydarzeń z The Rise of Skywalker.

Grafiki oraz opis podwójnego miecza świetlnego opublikował w ekskluzywnym artykule serwis Screen Rant.

„Rey dorastała w przeświadczeniu, że jest nikim, ale Skywalker. Odrodzenie obala te założenia, ujawniając jej prawdziwe dziedzictwo jako wnuczki Imperatora Palpatine’a. Odkrycie jej związku z najpotężniejszym Lordem Sithów w galaktyce wywołuje w Rey kryzys wiary, zmuszający ją do borykania się z pytaniem, czy jej przeznaczeniem jest podążanie podobnie mroczną ścieżką.

Najbardziej dramatyczny wyraz wewnętrznego konfliktu Rey pojawia się podczas jej eksploracji wraku Gwiazdy Śmierci i objawia się w formie zdeformowanego odbicia bohaterki jako agentki zła. Ta wizja Ciemnej strony dzierży szkarłatny miecz świetlny z podwójnym ostrzem, wyposażony w unikalny zawias obrotowy.

Srebrny połysk metalowej rękojeści odbarwia się przy sczerniałej końcówce wokół osłon emitera. Czarne pierścienie przełamują nierówną powierzchnię rękojeści. Po złożeniu na pół oba ostrza można włączyć równolegle, a jednym ruchem nadgarstka rękojeść może się całkowicie otworzyć i zablokować, tworząc podwójny miecz świetlny.”

Jeśli jesteście ciekawi, jak będą prezentowały się pozostałe miecze świetlne przewijające się w ramach kanonicznych dzieł z uniwersum Star Wars, to powinniście wyczekiwać 20 października – wówczas nakładem wydawnictwa Insight Editions na rynek trafi The Lightsaber Collection.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.