Seriale

Analizujemy nowy trailer 2. sezonu „The Mandalorian”

Po długich miesiącach oczekiwania w końcu dobrnęliśmy do momentu, w którym ujawniono zwiastun 2. sezonu The Mandalorian. Na pierwszy rzut oka nie zdradził on zbyt wiele szczegółów na temat fabuły nowych odcinków serii, lecz nieco uważniejsze przyjrzenie się poszczególnym scenom mówi znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać. Mając to w pamięci, postanowiliśmy przygotować dla Was analizę zaprezentowanego dziś trailera, którą przedstawiamy poniżej.

Zwiastun otwiera scena z uszkodzonym Razor Crestem, zmierzającym w kierunku nieznanej planety. Statek głównego bohatera wygląda, jakby miał za sobą solidną potyczkę. Otwarte drzwi do hangaru w środku przestrzeni kosmicznej nie świadczą o niczym dobrym.

Chwilę później możemy zobaczyć Mando i Dziecko z nieznanym miastem w tle. Następnie pojawia się scena w samym mieście (prawdopodobnie tym samym, które widzieliśmy na horyzoncie). Miejsce jest zaniedbane, brudne, pełne graffiti i dość złowrogiego klimatu, co może świadczyć o tym, że jest to jakiś punkt zborny przestępców bądź piratów.

Potwierdza się to, co wiedzieliśmy już dzięki zdjęciom od Entertainment Weekly – bohater powróci na Tatooine. Nie wiadomo, czego będzie tam szukał, ale w sieci pojawiają się pogłoski, że może mieć to związek z przewijającym się w przeciekach Bobą Fettem lub Cobbem Vanthem (samozwańczym szeryfem, który wszedł w posiadanie pancerza sklonowanego łowcy nagród).

W kolejnych ujęciach pojawia się lodowa planeta, na którą protagonista przywozi ze sobą „Baby Yodę”. Raz jeszcze posłużę się tutaj internetowymi spekulacjami, ponieważ krążą pogłoski, że może to być Ilum – dawniej świat bardzo ważny dla Zakonu Jedi, głównie ze względu na bogate złoża kryształu kyber – które w czasach Imperium zaczęto przekształcać w superbroń, znaną z trylogii Sequeli jako Baza Starkiller. Jest co najmniej kilka przesłanek świadczących za tym, że faktycznie może to być Ilum. Po pierwsze, jest tu śnieg… Ale żarty na bok. Din Djarin poszukuje Jedi, by przekazać im swojego podopiecznego, a nie ma lepszego miejsca do poszukiwań, niż lokacja ważna niegdyś dla zakonu użytkowników Mocy (nawet jeśli została zdeformowana przez Imperium). Po drugie, Dave Filoni ujawnił niegdyś, że The Mandalorian zagłębi się mocniej w historię Najwyższego Porządku – i ponownie, nie wyobrażam sobie lepszego miejsca na opowiedzenie tej historii niż świat, który parę lat później stanie się superbronią tej militarystycznej organizacji.

Podoba Ci się nasza praca? Rozważ wsparcie naszej twórczości przez Patronite. Zapewnisz nam w ten sposób niezależność i możliwość rozwoju. Dzięki wpłatom od czytelników możemy codziennie dostarczać rzetelne wieści ze świata Gwiezdnych wojen!

W kolejnych scenach Mando dociera do portu na nieokreślonej planecie. Co ciekawe, okazuje się, że protagonista i jego podopieczny wsiadają na statek i wypływają nim na pełne morze. Nie wiadomo, w jakim celu, ale pływająca łajba w uniwersum Star Wars to zdecydowanie rzadki i wart uwagi widok.

Przyznam się, że z początku (sam nie wiem, dlaczego) założyłem, że postać z kolejnego ujęcia to Ahsoka, ale z całą pewnością nią nie jest, ponieważ brakuje jej jakichkolwiek cech togrutańskiej fizjonomii. Wiadomo natomiast, że jest to nowa bohaterka (lub antagonistka) grana przez gwiazdę WWE, Sashę Banks. Krążą plotki, że może to być Sabine Wren z Rebeliantów, ale jestem do nich raczej sceptycznie nastawiony, biorąc pod uwagę, że Sabine charakteryzowała się znacznie bardziej azjatycką urodą.

Kolejne sceny przedstawiają Razor Cresta eskortowanego przez myśliwce X-Wing (najprawdopodobniej należące do Nowej Republiki). Chwilę później statek mknie przez chmury, a za nim podążają oba myśliwce. Na pierwszy rzut oka może to wyglądać jak pościg, ale jestem skłonny podejrzewać, że to celowa zmyłka twórców. Czego Republika może chcieć od Dina? Moc raczy wiedzieć.

Chwilę później jesteśmy świadkami serii scen, które prawdopodobnie dzieją się na Navarro, znanym z 1. sezonu serii. Cara Dune i Greef Karga najwyraźniej mają się całkiem nieźle, lecz okazuje się, że to samo można powiedzieć o Imperium na planecie. Oczywiście nie da stwierdzić z całą pewnością, czy scena ze szturmowcami w korytarzu faktycznie jest związana z omawianą planetą, ale na pewno tyczy się to sceny ze Scout Trooperami na śmigaczach, co zdradza charakterystyczna powierzchnia pokryta skałami i lawą.

Niezmiernie cieszy mnie, że znów zobaczymy sceny z Mando i jego plecakiem odrzutowym! Martwi mnie natomiast, że otoczenie raz jeszcze przypomina to z Navarro… Miejmy nadzieję, że twórcy nie zastosują w tym sezonie nadmiernego recyclingu lokacji.

I raz jeszcze wracamy do zrujnowanego miasta. Tym razem Mando najwyraźniej próbuje pomóc nieszczęśnikowi przywiązanemu do lampy ulicznej. Jeśli sceny są ze sobą powiązane, to najprawdopodobniej Din przybył tam, żeby odwiedzić widoczny chwilę później ring. Możemy dostrzec walczących na nim Gamorrean.


Jedno jest pewne – hype fanów na 2. sezon The Mandalorian zdecydowanie urósł po dzisiejszym zwiastunie. Wciąż pozostajemy w sferze domysłów, jeśli chodzi o fabułę nowych odcinków, ale… to chyba dobrze? Przynajmniej jest na co czekać, a osobiście mam przeczucie graniczące z pewnością, że w tym sezonie spotka nas co najmniej kilka miłych niespodzianek.

2. sezon serii live action zadebiutuje 30 października na platformie Disney+.

Podoba Ci się nasza praca? Rozważ wsparcie naszej twórczości przez Patronite. Zapewnisz nam w ten sposób niezależność i możliwość rozwoju. Dzięki wpłatom od czytelników możemy codziennie dostarczać rzetelne wieści ze świata Gwiezdnych wojen!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.