Filmy

Liam Neeson wspomina Mroczne widmo: „Jestem z niego dumny”

Choć gwiezdnowojenna trylogia Prequeli wydaje się zyskiwać w ciągu ostatnich lat w oczach fanów Star Wars, którzy jeszcze przed kilkoma laty raczej powszechnie ją krytykowali, faktem pozostaje, iż trzy filmy George’a Lucasa nie otrzymały swego czasu najcieplejszego przyjęcia, a nawet teraz ich jakość pozostaje kwestią szeroko dyskutowaną. Dla Liama Neesona – aktora wcielającego się w jednego z bohaterów Prequeli – absolutnie nie jest to jednak przeszkodą, by miło wspominać swój udział w Epizodzie I.

Odtwórca roli Mistrza Qui-Gona Jinna w wywiadzie udzielonym Andy’emu Cohenowi w ramach popkulturowej audycji Radio Andy stwierdził, iż pomimo krytyki cieszy się, że wystąpił w Mrocznym widmie. O filmie aktor wypowiedział się następująco:

„Wiem, że nie spodobał się wielu fanom i krytykom. Ja jestem z niego dumny. Lubię ten film. Jestem z niego dumny i jestem dumny, że byłem jego częścią. Byłem Jedi. Grałem z wykorzystaniem tych wspaniałych mieczy świetlnych i całej reszty. To było niesamowite.”

Neeson odniósł się też do reakcji na postać Jar Jara oraz wcielającego się w niego Ahmeda Besta, któremu bardzo trudno było wytrzymać przyjęcie fanów, szczególnie, że często właśnie on obarczany był odpowiedzialnością za rozminięcie się Epizodu I z oczekiwaniami publiki. Jakiś czas temu aktor ujawnił nawet, iż zmagał się z myślami samobójczymi.

„Spotkał się z ogromną krytyką. Do tego stopnia, że poważnie wpłynęło to na jego karierę. A muszę powiedzieć, że kiedy pracowaliśmy nad filmem… Był prawdopodobnie jedną z najzabawniejszych i najbardziej utalentowanych osób, z jakimi pracowałem.”

Być może za kilka lat również dyskurs na temat najnowszych odsłon Star Wars osiągnie poziom zdrowej dyskusji i z czasem – podobnie jak w przypadku Prequeli – skończą się personalne ataki na osoby związane z ich produkcją, a zamiast tego już wszyscy fani będą po prostu wymieniać się opiniami o filmach.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.