Gwiezdne Wojny - Historie

Alden Ehrenreich o „Solo” – oceny filmu są znacznie cieplejsze, odkąd trafił na Disney+

Alden Ehrenreich został postawiony przed jednym z największych wyzwań w karierze – odtworzyć postać legendarnego Hana Solo, w którego wcześniej wcielał się (wydawałoby się, że niezastąpiony) Harrison Ford. W najnowszym wywiadzie dla magazynu Total Film aktor opowiedział o pracy na planie widowiska oraz jego odbiorze.

„Kręcenie filmu to świetna zabawa. Han Solo był trzyletnim doświadczeniem, od pierwszych rozmów do ostatecznego końca. Przez te trzy lata żyłem z dala od domu. Nie chodzi nawet o aspekt prywatny, ale też perspektywę aktora i artysty – źródło się wyczerpuje. W tym czasie nie masz normalnych relacji z ludźmi.”

Alden wspomina tworzenie filmu jako wspaniałą przygodę i cenną lekcję, dzięki której mógł zobaczyć – bez żadnych przekłamań i mitów – jak kręci się współcześnie wielkie blockbustery. Aktor zauważa również, że w erze Disney+ film został nieco przewartościowany – widzowie kinowi, jak i sam Ehrenreich, mieli spore oczekiwania co do tego, jak powinna wyglądać historia Hana Solo, przez co często byli dość surowi w ocenie. Teraz jednak, kiedy dostęp do filmu jest o wiele prostszy, zyskuje on w oczach widzów, a szczególnie cieszy dzieci, zafascynowane tym światem i postaciami. Aktor zwrócił także uwagę na wynik finansowy produkcji oraz jej odbiór w mediach.

„Film nie zarobił tak wiele, jak inne Gwiezdne wojny, ale nadal całkiem nieźle, jak na film. Sytuacja trochę pomiędzy. Ale to nie jest warte publikowania. Nawet w dziennikarstwie na wysokim poziomie jest pewna presja, żeby wieszczyć katastrofę albo świętować… Przynajmniej takie odnosi się wrażenie. Uważam, że to bardzo niebezpieczne, zwłaszcza, jeśli odnosimy się do rzeczy, które naprawdę mają znaczenie, jak obecny stan świata. Nagłówek, który mówi, że „coś jest skomplikowane i ma swoje dobre oraz złe strony” nie spotka się z emocjonalnym odbiorem. Myślę, że powinniśmy zrobić krok do tyłu, głębiej zastanowić się nad tym, jak nasze emocje są napędzane przez historie, którymi nas zasypują.”

Przypomnijmy, że Han Solo zarobił na świecie niecałe 400 mln dolarów, co jest wynikiem dużo poniżej oczekiwań włodarzy marki – wszystkie inne filmy (od czasu, gdy Disney przejął Lucasfilm) zarobiły co najmniej miliard dolarów każdy. Mimo wszystko obraz spotkał się z ciepłym przyjęciem fanów, którzy swego czasu rozpoczęli nawet akcję, mającą przyczynić się do powstania kontynuacji.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.