Książki i komiksy

Imperator Palpatine surowo karze Vadera w nowym komiksie Star Wars

Oficjalna strona Star Wars udostępniła na swoich łamach kilka kart z nadchodzącego komiksu Darth Vader #6, którego wydarzenia rozgrywają się bezpośrednio po tych przedstawionych w poprzednim zeszycie serii (także opisywanym na naszej stronie).

Lord Sithów odwiedził wówczas grób swojej zmarłej żony, Padmé Amidali, i stanął twarzą w twarz z jej dawnymi służkami. Podobnie jak Vader, one również szukały zemsty na osobach odpowiedzialnych za śmierć królowej, a później senator Naboo. Okazuje się, że działania Vadera nie spodobały się jego mentorowi, Imperatorowi Palpatine’owi, który postanowił przykładnie ukarać swego krnąbrnego ucznia.

Ujawnione strony z szóstego numeru serii o Mrocznym Lordzie przedstawiają moment, w którym złoczyńca pojawia się na Coruscant po pojedynku z Lukiem Skywalkerem na Bespinie oraz po samotnej misji na Naboo. Zarówno fiasko poniesione podczas pojedynku, jak i zaniechanie konfrontacji ze służącymi Amidali, sprawiły, iż Vader popadł w niełaskę w oczach Palpatine’a. W komnatach Imperatora dochodzi do ukarania jego sługi, w czym uczestniczy wielki wezyr Mas Amedda oraz imperialni gwardziści.

Darth Vader #6 od Marvel Comics zadebiutuje na rynku już 14 października tego roku. W Polsce zeszyt można nabyć w wersji oryginalnej poprzez oficjalną aplikację mobilną Marvel Comics oraz w niektórych sklepach internetowych.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.