Książki i komiksy

The High Republic: jeden z autorów opowiada o wielkiej skali przedsięwzięcia

Już za kilka miesięcy do sprzedaży trafi powieść Light of the Jedi. Fabuła książki Charlesa Soule’a osadzona będzie w zupełnie nowym dla świata Star Wars okresie, czasach świetności Zakonu Jedi. Będzie to pierwsza pozycja z cyklu opowiadającego o erze The High Republic. W związku z tym, choć z upływem czas poznajemy coraz więcej szczegółów, całe przedsięwzięcie wciąż pozostaje dla nas raczej niewiadomą. Na szczęście autor nadchodzącej powieści w ostatnim wywiadzie udzielonym The Hollywood Reporter postanowił podzielić się kilkoma informacjami dotyczącymi ogólnego charakteru projektu oraz swojego dzieła.

„Naszym celem było utworzenie nowego, ogromnego rozdziału w historii Gwiezdnych wojen, który mógłby być opowiadany za pośrednictwem wielu wydawnictw i mediów, oferując coś dla każdego… Od zwykłych fanów po osoby znające imię wuja Jabby – czyli Ziro.

Musieliśmy zrobić coś, co byłoby autentycznie gwiezdnowojenne, ale też zupełnie nowe i świeże. Było to wyzwaniem. Mieliśmy mnóstwo pomysłów, aż zdecydowaliśmy się na The High Republic ze względu na możliwość posiadania własnego zakątka w galaktyce, w którym do pewnego stopnia możemy wykorzystywać istniejące narracje, jeśli zajdzie taka potrzeba, ale również możemy robić kompletnie nowe rzeczy.

Każdy z projektów The High Republic jest inny – odzwierciedlają wrażliwość swoich autorów – ale stanowi część tej samej, większej historii. Moja praca nad Light of the Jedi różni się od pracy Claudii Gray nad Into the Dark, dla przykładu, ale myślę, że to dobrze. Każdy element The High Republic jest samodzielną opowieścią, ale składa się na większe przedsięwzięcie.

Moim osobistym pomysłem na Light of the Jedi było zgłębienie gatunku w sposób, którego jeszcze nie widzieliśmy wyraźnie w serii – pokazanie Gwiezdnych wojen na sposoby, które będą świeże i fajne. Są tu elementy rodem z filmów katastroficznych, kryminałów czy historii o drużynach prowadzących wyścig z czasem.

Wszystko [w The High Republic – przyp. red.] zaczyna się w Light of the Jedi. Bohaterowie, złoczyńcy, światy, idee, dziwność, poświęcenie i heroizm, tragedia i inspiracja… Wszystko to zaczyna się w tej książce, a potem zmierza w niesamowite miejsca. Skala tego projektu jest ogromna. To nie byle co. Jest epicki – od początku do końca. Nie mogę się doczekać, by poznać opinie fanów.”

The High Republic: Light of the Jedi zadebiutuje 5 stycznia. Na ten moment nie mamy żadnych informacji dotyczących ewentualnego polskiego wydania powieści Charlesa Soule’a czy innych książek z zapowiadanego cyklu.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.