Książki i komiksy

Ukazano grafiki i opis miecza świetlnego z ery The High Republic

Jesteśmy coraz bliżej premiery książki The Lightsaber Collection, stanowiącej swoistą encyklopedię wszystkich mieczy świetlnych, jakie pojawiły się w ramach nowego kanonu Gwiezdnych wojen. W międzyczasie mogliśmy lepiej się przyjrzeć orężowi dzierżonemu przez Leię Organę, Rey Skywalker, Bena Solo i Drugą Siostrę, Mroczną Rey oraz pierwszego Rena. Jednak tym razem oficjalna strona StarWars.com ujawniła coś, czego wcześniej nie mogliśmy zobaczyć ani na ekranach kin, ani w żadnej grze wideo: miecz z ery The High Republic.

Ukazany oręż należy do rycerza Jedi imieniem Stellan Gios. Jak dowiadujemy się z pierwszych akapitów wpisu, miecze z nowej ery uniwersum Star Wars zaprojektowane zostały tak, by wizualnie nawiązywać do legendarnego Excalibura. Odniesienia do legend arturiańskich mają objawiać się nie tylko w historiach z czasów świetności zakonu Jedi, lecz także we wspomnianych kwestiach wizualnych. Stąd też pomysł twórców na zaprojektowanie wyglądu postaci czy broni w taki sposób, by jednoznacznie kojarzyły się ze średniowiecznymi legendami.

Poniżej możecie przyjrzeć się ujawnionym grafikom oraz zapoznać się z opisem miecza świetlnego Stellana.

„W czasach znanych jako High Republic żył mistrz Jedi znany jako Stellan Gios, który rozpoczynał swoje życie w Zakonie Jedi jako padawan mistrzyni Jedi Rany Kant. Gdy był jeszcze młodym uczniem, nawiązał silną więź z innymi członkami Zakonu – Avar Kriss i Elzarem Mannem – choć wszyscy znajdowali się pod opieką różnych mistrzów. Gios jest zazwyczaj głosem rozsądku pośród całej trójki, skupiając się na postępowaniu wedle tradycji Jedi.

Miecz Giosa to elegancka broń z jelcem i dłuższą rękojeścią, co pozwala mu na łatwe dzierżenie jej oburącz, niczym szerokiego miecza obosiecznego. Ostre końce jelca skierowane są ku górze, gdy miecz nie jest używany, zaś sama broń przytroczona jest do olstra, które umożliwia łatwy dostęp. Rękojeść charakteryzuje się czarnymi, złotymi oraz srebrnymi elementami. Gdy klinga się zapala, ostrza po bokach wypychają ramiona jelca na zewnątrz, zapewniając w ten sposób dodatkową ochronę.”

Już niebawem będziemy mogli dokładnie zapoznać się z każdym mieczem świetlnym, jaki dotąd pojawił się we wszystkich dziełach z odległej galaktyki, bowiem 20 października tego roku nakładem wydawnictwa Insight Editions na rynek trafi The Lightsaber Collection.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.