Gwiezdne Wojny - Historie

„Han Solo” doczeka się rozszerzonej wersji ścieżki dźwiękowej

Tradycją bywa, że publikowane przez wytwórnie ścieżki dźwiękowe filmów są specjalnie skrojonym materiałem, zawierającym tylko najważniejsze i najbardziej reprezentatywne partytury. Czasem jednak zdarza się, że na rynek wydany zostaje cały materiał nagrany na potrzeby filmu – tak będzie w przypadku muzyki z kinowego spin-offu o Hanie Solo.

Kompozytor John Powell podzielił się za pośrednictwem swojego Instagrama informacją o tym, że rozszerzona wersja soundtracku – o podtytule The Deluxe Edition – zawierać będzie wszystkie utwory, które słyszymy w filmie, a ponadto oryginalną, nieedytowaną ścieżkę z napisów końcowych, co złoży się na ponad 2 godziny muzyki. Oznacza to, że usłyszmy także krótki fragment Marszu Imperialnego, który pojawił się na Korelii, czy Duel of the Fates, podkreślający cameo Maula.

https://www.instagram.com/p/CFcZDwYBa24/?utm_source=ig_embed

Wydanie kompletnego nagrania ścieżki dźwiękowej może nieco dziwić – nie dość, że nastąpiło ponad 2 lata po premierze filmu, to na dodatek to pierwsze takie wydanie muzyki do filmu spod szyldu Gwiezdnych wojen od czasu przejęcia Lucasfilmu przez Disneya. Być może z czasem doczekamy się podobnych wydań soundtracków do Epizodów VII-IX czy Łotra 1. Z wpisu możemy się także dowiedzieć, że John Powell wspiera inicjatywę #MakeSolo2Happen, która ma nakłonić Lucasfilm do stworzenia kontynuacji filmu.

Rozszerzona wersja ścieżki dźwiękowej zadebiutuje w muzycznych serwisach streamingowych w listopadzie tego roku. Na ten moment nie jest planowane fizyczne wydanie.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.