Filmy

Rey pokonuje oddział szturmowców na grafikach koncepcyjnych z „The Rise of Skywalker”

Choć na przestrzeni trzech filmów, których była główną bohaterką, Rey wyraźnie rozwijała zasób swoich umiejętności, można było odczuć, że nigdy nie było nam dane zobaczyć na ekranie pełni możliwości młodej Jedi. Okazję do przekonania się, jak taka sytuacja mogłaby wyglądać w finałowej odsłonie trylogii Sequeli, daje nam nowy zestaw grafik koncepcyjnych.

Garść swoich ilustracji przygotowanych na potrzeby The Rise of Skywalker udostępnił bowiem Adam Brockbank – jeden z artystów pracujących nad grafikami do ostatniej (i nie tylko) części cyklu. Możemy na nich zobaczyć, jak protagonistka używa Mocy, aby usunąć z drogi niezwykle liczny oddział szturmowców Najwyższego Porządku – finalnie na nogach pozostaje jedynie Rey oraz ustawiony na żołnierzami Kylo Ren, szykujący się do pojedynku. Obrazy przejrzeć możecie poniżej:

Warto pamiętać, że bardzo często grafiki koncepcyjne służą jedynie za – jak sama nazwa wskazuje – koncepty, które nie muszą zostać wykorzystywane, w związku z czym trudno powiedzieć, czy kiedykolwiek poważnie planowano umieścić scenę o takim charakterze w The Rise of Skywalker. Trzeba jednak przyznać, że dobrze zrealizowana mogłaby ona być niesamowita, a zakończona walką na miecze świetlne być może mogłaby być jedną z tych scen sagi Star Wars, które robiąc największe wrażenie, obok choćby finałów Imperium kontratakuje, Powrotu Jedi czy Rogue One. Najprawdopodobniej i tak był to jednak jeden ze wcześniejszych szkiców i ostatecznie pomysł nie znalazł się nawet blisko realizacji – planeta, na której ma miejsce zdarzenie z grafik, przypomina jedynie Exegol lub ewentualnie Kijimi, a biorąc pod uwagę znaną nam strukturę ostatecznego produktu, trudno wyobrazić sobie, by w którejkolwiek z lokacji dodatkowo odbyła się konfrontacja o takiej skali. Brockbank sam zresztą nazywa grafiki „wczesnym konceptem demonstrującym potęgę Rey”.

Zwieńczający sagę Star Wars film Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie od dłuższego czasu dostępny jest na Blu-ray i DVD, a jeszcze przez jakiś czas w Polsce również na HBO GO. W krajach z dostępem do usługi Epizod IX można natomiast oglądać na Disney+.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.