Seriale

Za kulisami „The Mandalorian” – jak powstał Razor Crest?

Premiera 2. sezonu The Mandalorian z każdym dniem jest coraz bliżej, a sieć codziennie zalewana jest tonami informacji o serialu. Tym razem jednak możemy dowiedzieć się czegoś więcej o kulisach produkcji 1. sezonu widowiska, a konkretnie jednego z jego sztandarowych elementów – statku Razor Crest, którym podróżuje główny bohater.

Oficjalny youtube’owy kanał Industrial Light & Magic – odpowiedzialnego za stworzenie wszystkich efektów specjalnych, jakie widzieliśmy dotąd w filmach i serialach ze świata Gwiezdnych wojen – opublikował kilkunastominutowy materiał dokumentalny, dzięki któremu możemy dokładnie zapoznać się z genezą koncepcji statku Dina Djarina oraz prześledzić cały proces przelewania pomysłu na komputerowe i fizyczne modele.

Za sprawą filmu dowiadujemy się między innymi, że inspiracją dla wyglądu Razor Cresta był słynny amerykański myśliwiec Fairchild A-10/OA-10 Thunderbolt II (Warthog). Jona Favreau i artystów z ILM zainspirowały przede wszystkim dwa ogromne silniki umieszczone przed ogonem samolotu, które stały się charakterystycznymi elementami maszyny zaprojektowanej na potrzeby odległej galaktyki.

Jeśli lubicie poznawać kulisy powstawania produkcji z uniwersum Star Wars, omawiany materiał z pewnością Was zainteresuje, zatem zachęcamy do obejrzenia.

Niebawem ponownie będziemy mogli oglądać w akcji wehikuł Mandalorianina – pierwszy odcinek 2. sezonu gwiezdnowojennego serialu zadebiutuje już 30 października na platformie Disney+.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.