Saga Star Wars

Keira Knightley nie pamięta, kogo zagrała w Gwiezdnych wojnach

Choć od premiery Mrocznego widma minęło przeszło 20 lat, do dziś znajdzie się całkiem spora grupa fanów Gwiezdnych wojen, którzy nie zdają sobie sprawy, że podczas seansów filmu mogą zobaczyć na ekranie Keirę Knightley. 14-letnia wówczas aktora zagrała w filmie Sabé – sobowtórkę królowej Amidali, w którą wcielała się Natalie Portman. Jak się okazuje, widzowie nieznający tego faktu w zasadzie nie muszą czuć się winni, ponieważ swojej postaci nie pamięta nawet sama zainteresowana.

Rola w pierwszej części gwiezdnej sagi była dla Knightley jednym z pierwszych angaży w wysokobudżetowej produkcji, lecz aktorka nie pamięta z tamtego okresu zbyt wiele. W niedawnym wywiadzie dla ComingSoon.net przyznała, że dotąd była przekonana, iż zagrała Padmé Amidalę.

„- Twoja postać przetrwała, a Padmé nie.

– Poczekaj chwilę. Kogo ja zagrałam? To nie była Padmé?”

Gdy Keira została poinformowana o tym, że grała Sabé, odparła:

„Wiesz, widziałam ten film [Mroczne widmo – przyp. red.] tylko raz. Wydaje mi się, że miałam 12 lat, kiedy wyszedł, a ja obejrzałam go rok później. I nigdy więcej go nie oglądałam. Więc grałam Sabé i ona nie zginęła? Okay!”

W rzeczywistości aktorka miała 14 lat, gdy Epizod I zawitał do kin, więc musiała mieć 15, kiedy po raz pierwszy go obejrzała. Minęło jednak sporo czasu i biorąc pod uwagę, jak dużo od tamtej pory działo się w życiu zawodowym Knightley, nie powinniśmy się dziwić, że wiele szczegółów wypadło jej z pamięci.

Na koniec Keirę spytano, czy kiedykolwiek odezwano się do niej z propozycją ponownego wcielenia się w postać z Gwiezdnych wojen, na co zareagowała śmiechem.

„Ponowne wcielenie się w postać, której imienia nawet nie pamiętam? Nie, nie było o tym żadnych rozmów.”

Chociaż w oczach wielu miłośników Star Wars Sabé urosła do rangi dość istotnej postaci – szczególnie w ostatnim czasie, gdy stała się bohaterką serii komiksów – to nie można się dziwić, że wcielająca się w nią aktorka po prostu poszła dalej i zapomniała o szczegółach jednej z pierwszych ról w swojej hollywoodzkiej karierze. Wciąż są jednak aktorzy, którzy doskonale pamiętają własne występy w ramach odległej galaktyki i wspominają je bardzo ciepło – pośród nich można wymienić chociażby Liama Nessona, odgrywającego postać mistrza Jedi Qui-Gon Jinna. Niedawno artysta przyznał, że jest dumny z zagrania z Gwiezdnych wojnach.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.