Seriale

[Plotka] Darth Bane pojawi się w kilku filmowych lub serialowych projektach

Choć w najbliższym czasie raczej nie należałoby spodziewać się żadnych oficjalnych zapowiedzi ze strony Lucasfilmu – eventy najlepiej służące takim ogłoszeniom, (ostatnio D23), zostały odwoływane, a debiut najbliższego filmowego projektu Star Wars został stosunkowo niedawno przełożony o cały rok – wytwórnia oczywiście w dalszym ciągu będzie snuć plany na nadchodzące lata. Jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom, pośród tych planów być może znajdzie się miejsce na pewną dobrze znaną fanom postać.

Według Daniela Richtmana (informację przekazał dalej portal The Direct), osoby odpowiedzialnej za rozpowszechnianie wielu plotek na temat największych popkulturowych franczyz (czasem zgodnych z prawdą, a czasem na zawsze pozostających pogłoskami bez potwierdzenia w rzeczywistości), Disney zamierza umieścić w kilku gwiezdnowojennych projektach Dartha Bane’a. Podobno możliwe jest powstanie nawet solowego tytułu poświęconego wyłącznie jego postaci. Nie wiadomo, czy chodzi o kinowe filmy czy też seriale kierowane ekskluzywnie na platformę streamingową Disney+.

Imię Bane’a z pewnością błyskawicznie budzi setki skojarzeń i przypomina wiele historii fanom znającym Legendy. Swego czasu składająca się z Drogi zagłady, Zasady Dwóch i Dynastii zła trylogia o nim autorstwa Drew Karpyshyna była uznawana za jedną z najważniejszych pozycji na liście książek Star Wars do przeczytania. Bane zreformował działanie Sithów, odrzucając formę zakonu i tworząc Zasadę Dwóch, o której istnieniu można dowiedzieć się choćby z Mrocznego widma.

„Zawsze dwóch ich jest. Nie więcej, nie mniej. Mistrz i uczeń.”

Trying to forget the sequel trilogy exists after watching TLJ : PrequelMemes
Gwiezdne wojny: Część I – Mroczne widmo (1999), reż. George Lucas

Jego historia w kanonicznych utworach natomiast nie jest bogata – Lord Sithów pojawił się tylko w Wojnach klonów, a i tam zaledwie na chwilę i jako zjawa, która ukazała się Mistrzowi Yodzie na Korribanie.

Gwiezdne wojny: Wojny klonów (2008-2020), S6|E19

Ukazanie historii Bane’a w nowym kanonie mogłoby ciekawie poszerzyć obecne uniwersum Star Wars. Okres sięgający tak daleko przed wydarzenia z sagi nie był dotąd eksplorowany, a nawet zapowiedziane przedsięwzięcie The High Republic osadzone będzie zaledwie 200 lat przed Prequelami. Świat, w którym żył Bane, byłby doskonałą możliwością na przedstawienie Gwiezdnych wojen w trochę inny sposób niż dotychczas oraz odświeżenie kilku pomysłów i rozwiązań sprzed lat. Co więcej, takie przywracanie znanej i lubianej postaci do głównego nurtu kanonu już raz zakończyło się sukcesem w przypadku Thrawna – niewykluczone, że Lucasfilm faktycznie chciałby spróbować podobnej sztuki z postacią Bane’a.

Należy jednak przy tym pamiętać, iż doniesienia, które Wam teraz przekazujemy, traktować trzeba z odpowiednim dystansem. Do czasu sygnałów z bardziej wiarygodnych źródeł lub najlepiej oficjalnego potwierdzenia realizacji omawianych projektów, produkcje z udziałem Dartha Bane’a pozostają w sferze pogłosek. Warto w tym kontekście przypomnieć podobne plotki dotyczące Maula, który według nich również miał rzekomo pojawić się w serialach kontynuujących wątki z Solo i w końcu doczekać się własnego projektu – jak na razie nic więcej o tym słychać nie było, z wyjątkiem spekulacji, iż w obliczu poważnych problemów wizerunkowych Raya Parka, nawet jeśli były szanse na realizację podobno planowanych tytułów, przepadły one bezpowrotnie. Oczywiście Bane’owi sytuacja tego pokroju nie grozi, ale i w tym przypadku koniec końców może okazać się, że pogłoski zwyczajnie nie znajdą odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.