Gry

Są już pierwsze recenzje „Star Wars: Squadrons”

Od premiery Star Wars: Squadrons dzielą nas już zaledwie godziny, w związku z czym do sieci zaczęły napływać pierwsze recenzje symulatora walk kosmicznych. Dość powiedzieć, że oceny gry są niezwykle pozytywne, a youtuberzy i media chwalą wiele jej aspektów.

Jak dowiadujemy się z recenzji zamieszczonych m.in. przez kanały Star Wars Explained, EckhartsLadder czy IGN, kampania fabularna wystarczy na około 6,5 do 8 godzin rozgrywki. Główną atrakcją tytułu jest oczywiście tryb wieloosobowy, do którego możemy wskoczyć już po przejściu prologu. Jeśli jednak nie mieliście dotąd styczności z podobnymi symulatorami, większość recenzentów rekomenduje przejście całej kampanii, ponieważ oferuje ona nie tylko fabułę, która powinna zainteresować fanów Gwiezdnych wojen, ale też kompleksowy samouczek, pomagający w poznaniu zasad sterowania oraz w przyswojeniu paru tricków, mogących przydać się podczas potyczek z innymi graczami.

Jak wiemy z wcześniejszych zapowiedzi, rozgrywka możliwa jest za pomocą myszy i klawiatury, pada oraz joysticka HOTAS. Większość recenzentów odradza korzystanie z pierwszej konfiguracji, ponieważ wymaga ona dużo większego wysiłku podczas sterowania i jest znacznie mniej intuicyjna niż pad czy joystick. Używanie HOTAS jest najbardziej intuicyjne, natomiast wiąże się z koniecznością samodzielnego mapowania przycisków, tak więc gracze niegrzeszący cierpliwością do szukania odpowiedniej konfiguracji powinni pomyśleć nad skorzystaniem z pada, który wydaje się być dobrym kompromisem pomiędzy klawiaturą a joystickiem.

Tak jak obiecali twórcy z EA Motive, Squadrons nie zawiera żadnych mikrotransakcji – zakupienie gry jest jednoznaczne z dostępem do całej zawartości, jaką w niej umieszczono. Odblokowywanie elementów kosmetycznych to kwestia jedynie wystarczającej ilości czasu spędzonego na wykonywaniu misji i wyzwań.

Poniżej możecie zapoznać się z recenzjami, z których zaczerpnęliśmy powyższe informacje.

Star Wars Explained
EckhartsLadder
IGN

Nasza recenzja Star Wars: Squadrons pojawi się już na dniach. Podzielimy ją na dwie części i ocenimy grę zarówno pod kątem kampanii fabularnej, jak i rozgrywki wieloosobowej.

Premiera gry odbędzie się już jutro (wersje cyfrowe będzie można pobrać zaraz po północy, z 1 na 2 października. Tytuł ukaże się na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Fabuła skoncentruje się na projekcie Starhawk – gracz będzie wcielał się w rolę pilotów Nowej Republiki i resztek Imperium, mając za zadanie odpowiednio zabezpieczyć lub zniszczyć projekt.

Podoba Ci się nasza praca? Rozważ wsparcie naszej twórczości przez Patronite. Zapewnisz nam w ten sposób niezależność i możliwość rozwoju. Dzięki wpłatom od czytelników możemy codziennie dostarczać rzetelne wieści ze świata Gwiezdnych wojen!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.