Gwiezdne Wojny - HistorieKsiążki i komiksySeriale

Scenarzysta „Łotra 1” zapowiada nowe wieści ze świata Star Wars!

W ostatnim czasie raczej nie można narzekać na nadmiar informacji na temat nadchodzących gwiezdnowojennych projektów – można by wręcz pokusić się o stwierdzenie, iż w obliczu jutrzejszej premiery Star Wars: Squadrons i zbliżającego się debiutu 2. sezonu The Mandalorian planowanego na koniec miesiąca, otrzymujemy ich zaskakująco mało. Jeśli więc czekacie na jakieś poważne konkrety w kwestii produkcji Lucasfilmu, być może przyszły tydzień zdoła Was zaspokoić.

Jak bowiem na Twitterze oznajmił Gary Whitta, w przyszłym tygodniu mamy spodziewać się jakichś wieści o świecie Star Wars. Nie wiemy, co dokładnie ma przez to na myśli.

„W przyszłym tygodniu nadejdą wiadomości z odległej galaktyki… Bądźcie czujni.”

Whittę można kojarzyć jako jednego ze scenarzystów (współautora wstępnego zarysu scenariusza, dokładnie rzecz ujmując, w napisach końcowych umieszczonego wraz z Johnem Knollem w części „story by”) Rogue One: A Star Wars Story – pierwszego filmowego spin-offu sagi Skywalkerów, dość powszechnie cenionego przez fanów i stanowiącego dla wytwórni solidny sukces finansowy. Poza tym napisał też scenariusze czterech odcinków (trzech w 3. i jednego w 4. sezonie) animowanego serialu Star Wars: Rebelianci. Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, bardzo łatwo dojść do wniosku, iż można mu wierzyć w kwestii potencjalnych informacji o Gwiezdnych wojnach. Nic więc nie stoi na przeszkodzi, by bezpiecznie założyć, że rzeczywiście w przyszłym tygodniu dotrą do nas jakieś wieści na temat któregoś z przyszłych projektów Lucasfilmu.

Aktualizacja

Gary Whitta jest jednym z autorów pracujących nad książką From a Certain Point of View: The Empire Strikes Back – kontynuacji From a Certain Point of View, przedsięwzięcia polegającego na ukazaniu filmowych historii z perspektyw różnych postaci – która ma trafić na sklepowe półki w pierwszej połowie listopada. Wydawnictwo Del Rey niedawno zapowiadało w mediach społecznościowych ujawnienie szczegółów dotyczących tytułu. W związku z tym, choć wciąż niewykluczone, że spekulacje poniżej okażą się jakimś cudem zgodne z prawdą, najprawdopodobniej właśnie do książki odnosił się Whitta.

Ciąg dalszy oryginalnego artykułu

Trudno natomiast powiedzieć, na temat jakiego. Aż prosi się o spekulacje, iż ze względu na zaangażowanie Gary’ego Whitty w tworzenie Łotra 1, jest on w jakimś stopniu wtajemniczony w powstawanie aktorskiego serialu o jednym z bohaterów filmu – Cassianie Andorze. Taka sytuacja, choć teoretycznie możliwa, wydaje się jednak raczej mało prawdopodobna. Pewniejszym wydaje się założenie, że po Rebels scenarzysta bierze też udział w produkcji sequela animacji, o którym (jak na razie jedynie z nieoficjalnych źródeł) słyszymy już od dłuższego czasu. Według doniesień nowy serial debiutować ma jeszcze w tym roku, więc październik wydaje się odpowiednim czasem, by w końcu oficjalnie ogłosić coś na temat projektu.

Nie można rzecz jasna wykluczyć, że Whitta powiązany może być z jeszcze inną produkcją – potencjalnie nawet całkiem nową, o której jeszcze nie wiemy – bądź też, nie będąc zaangażowany w żaden z powstających gwiezdnowojennych projektów, po prostu wie, iż w przyszłym tygodniu mamy się czegoś dowiedzieć na temat któregoś z nich. Cóż, możliwości jest wiele, a istnieje tylko jeden sposób, by przekonać się, która z nich okaże się prawdziwa: cierpliwie czekać na wieści, jakie w ciągu najbliższych dni powinny dotrzeć do naszych uszu. Kiedy tylko się pojawią, my na pewno je przekażemy, a do tego czasu śmiało można dalej spekulować, czego dokładnie mogą dotyczyć.

Tymczasem, jak wspominaliśmy na początku, przed nami premiery dwóch produkcji ze świata Gwiezdnych wojen – już jutro debiut gry Star Wars: Squadrons oraz rozpoczęcie emisji 2. sezonu The Mandalorian cztery tygodnie później, 30 października. Squadrons skupi się na pilotach w służbie Nowej Republiki i Imperium, walczących w przestrzeni kosmicznej niedługo po wydarzeniach z Powrotu Jedi – dostępny będzie zarówno tryb fabularny, jak i multiplayer, a pierwsze oceny stawiają tytuł w pozytywnym świetle. Natomiast nowe odcinki The Mandalorian będą oczywiście kontynuować historię tytułowego bohatera pierwszego serialu aktorskiego Star Wars oraz jego małego, zielonego podopiecznego.

Podoba Ci się nasza praca? Rozważ wsparcie naszej twórczości przez Patronite. Zapewnisz nam w ten sposób niezależność i możliwość rozwoju. Dzięki wpłatom od czytelników możemy codziennie dostarczać rzetelne wieści ze świata Gwiezdnych wojen!

Podobne posty

Jeden komentarz

  1. Czego kol wiek hucznego się spodziewać? W marcu lub kwietniu pisaliście, że ma być zapowiedź serialu, który będzie kontynuacją „Rebels” i ma być wielkim powrotem na miarę „TCW”. Mocno wierzę, że właśnie o to będzie chodziło! <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.