Seriale

Udział Rosario Dawson w 2. sezonie „The Mandalorian” potwierdzony!

Już za kilka tygodni debiutować będą kolejne odcinki The Mandalorian. Nieubłaganie zbliżająca się premiera 2. sezonu serialu wprawiła w ruch kampanię promocyjną, dzięki której w końcu otrzymaliśmy oficjalne informacje na temat udziału części aktorów, jacy pojawiali się dotąd jedynie w przeciekach.

Do niedawna wszelkie doniesienia dotyczące zaangażowanych w projekt członków obsady pozostawały niepotwierdzone. Na szczęście zaczyna się to zmieniać: jakiś czas temu agencja reprezentująca Temuerę Morrisona zaktualizowała listę dotychczasowych ról aktora, potwierdzając, iż ten wystąpi w The Mandalorian w roli Boby Fetta. Teraz natomiast otrzymaliśmy oficjalną informację dotyczącą występów dwójki innych aktorów – Rosario Dawson i Timothy’ego Olyphanta. Stało się to za pośrednictwem niemieckiego profilu Disney+ na Instagramie (materiał przekazali dalej prowadzący Kessel Run Transmissions, choć błędnie określili kraj jego pochodzenia).

Wciąż nie jest to potwierdzenie ról, jakiego byśmy oczekiwali (nie ma w nim wzmianki o tym, w kogo aktorzy będą się wcielać), trudno jednak wyobrazić sobie, by przez tak długi czas docierały do nas prawdziwe informacje dotyczące obsady, jednocześnie błędnie przypisujące postaci do grających je aktorów. Według tego, co wiemy, Rosario Dawson ma więc wystąpić jako Ahsoka Tano – bohaterka dotąd pojawiająca się jedynie w serialach animowanych: Wojnach klonów oraz Rebeliantach (i w The Rise of Skywalker, gdzie mieliśmy do czynienia z naprawdę niewielkim cameo głosowym Ashley Eckstein). Natomiast Timothy Olyphant podobno wcieli się w postać wywodzącą się z kanonicznych książek – Cobba Vantha, samozwańczego szeryfa miasteczka Freetown na Tatooine, który wszedł w posiadanie mandaloriańskiej zbroi. Najbardziej prawdopodobną opcją zawsze wydawała się zbroja Boby Fetta i według przecieków bohater Olyphanta właśnie ją ma w The Mandalorian nosić. Biorąc pod uwagę, że sam Fett również ma się pojawić w nadchodzącym sezonie, zapewne dojdzie do konfliktu między bohaterami. Ciekawe tylko, jak wśród tylu wątków i postaci odnajdzie się tytułowy bohater serialu – fani zwracali już uwagę, że informacje na temat kolejnych odcinków sprawiają wrażenie, jakby stopniowo Din Djarin miał przestać być centralną postacią, a sami twórcy mówili o inspiracjach formą Gry o tron, która bynajmniej nie skupiała się na jednym, głównym bohaterze. Żeby się o tym przekonać, będziemy musieli jednak śledzić dalszy rozwój historii.

Pierwszy odcinek 2. sezonu The Mandalorian trafi na Disney+ już pod koniec tego miesiąca, 30 października. Kolejne epizody będą udostępniane na platformie streamingowej w tygodniowych odstępach, a łącznie będzie ich, tak jak w przypadku pierwszego sezonu, osiem.

Podoba Ci się nasza praca? Rozważ wsparcie naszej twórczości przez Patronite. Zapewnisz nam w ten sposób niezależność i możliwość rozwoju. Dzięki wpłatom od czytelników możemy codziennie dostarczać rzetelne wieści ze świata Gwiezdnych wojen!

Podobne posty

2 komentarzy

  1. Bardzo bym chciał, aby pozostali przy pierwotnej formie i nie szlii śladamii „GOT”, a występy znanych Nam postacii zaliczyły odpowiednie cameo jak to było w „Rebeliantach”. I na moc! Ahsoka w wersjii aktorskiej na bank… Chcę się zakochać xD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.