Gry

„Star Wars: Squadrons” z dużymi problemami na PC

Okazuje się, że premiera nowego symulatora walk kosmicznych nie jest tak gładka, jak mogliby sobie tego życzyć fani oraz twórcy. Jak donosi serwis DSOGaming (i potwierdza cała masa wątków na forach internetowych), Star Wars: Squadrons w wersji na PC cierpi na kilka poważnych problemów.

Jednym z nich jest kłopot z animacjami w grze. W wielu przypadkach zatrzymują się one na maksymalnej wartości 30 klatek na sekundę, przez co latanie myśliwcami sprawia wrażenie ociężałego i mało responsywnego. Jeśli zmagacie się z tym problemem, DSOGaming jako rozwiązanie podaje ustawienie odświeżania ekranu w grze na 59,95 Hz oraz uruchomienie opcji V-Sync (synchronizacji pionowej). Odblokuje to możliwość grania w komfortowych 60 fps. Ze swojej strony możemy potwierdzić występowanie tego buga, ponieważ zmagaliśmy się z nim przez całą kampanię fabularną, a rozwiązanie zaprezentowane wyżej faktycznie pomogło uporać się z niską ilością klatek.

Innym błędem, na który póki co nie znaleziono lekarstwa, jest nieadekwatne zużycie procesora przy uruchomionej grze (wynoszące 100%), przyczyniające się do tzw. microstutteringu (przycinania rozgrywki w losowych momentach). Po pewnym czasie zużycie może spadać do 70-80%, jednak wciąż są to wartości, których nie powinno powodować uruchomienie zwykłej gry, w szczególności, gdy odpalamy ją na sprzęcie z mocnym procesorem.

Na różnych forach pojawiają się także wzmianki o błędach w wyświetlaniu obrazu czy małej czułości joysticków HOTAS.

Miejmy nadzieję, że twórcy z EA Motive szybko uporają się z najbardziej palącymi problemami w najbliższych aktualizacjach.

Podoba Ci się nasza praca? Rozważ wsparcie naszej twórczości przez Patronite. Zapewnisz nam w ten sposób niezależność i możliwość rozwoju. Dzięki wpłatom od czytelników możemy codziennie dostarczać rzetelne wieści ze świata Gwiezdnych wojen!

Podobne posty

2 komentarzy

  1. To gowno wogole sie nie wlaczylo. I5 gtx 1060 i 24gb ram. Po uruchomieniu mam czarny ekran i nic sie nie dzieje. Sterowniki aktualne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.