Seriale

Znamy scenarzystów poszczególnych odcinków 2. sezonu „The Mandalorian”!

2. sezon The Mandalorian czeka na nas praktycznie już za rogiem – planowana data debiutu pierwszego odcinka nowej serii to 30 października, co znaczy, że dzielą nas od niej niecałe cztery tygodnie. W związku z tym w końcu zaczyna do nas docierać coraz więcej informacji z oficjalnych źródeł – otrzymaliśmy już nie tylko zwiastun i plakaty, ale również potwierdzenia nazwisk reżyserów zaangażowanych w produkcję, udziału Temuery Morrisona i Rosario Dawson w serialu czy planów na powstanie nawet 4. sezonu. Teraz do codziennie powiększającej się listy dodać możemy nową wiadomość – poznaliśmy bowiem scenarzystów odpowiedzialnych za nadchodzące odcinki.

Informację opublikowała na swojej stronie internetowej Writers Guild of America, czyli Amerykańska Gildia Scenarzystów – związek zawodowy reprezentujący, jak można się domyślić, scenarzystów (nie tylko filmowych, bo również choćby telewizyjnych czy radiowych). Dostęp do witryny z polskiej lokalizacji nie jest możliwy, więc poniżej zamieszczamy zrzut ekranu przedstawiający scenarzystów 2. sezonu The Mandalorian. Nad scenariuszami ośmiu nadchodzących odcinków (oficjalnie) łącznie pracowały trzy osoby: Jon Favreau (odcinki od pierwszego do czwartego, szósty oraz ósmy), Dave Filoni (odcinek piąty) i Rick Famuyiwa (odcinek siódmy). Lista prezentuje się zatem następująco:

  • Odcinek 1. – Jon Favreau;
  • Odcinek 2. – Jon Favreau;
  • Odcinek 3. – Jon Favreau;
  • Odcinek 4. – Jon Favreau;
  • Odcinek 5. – Dave Filoni;
  • Odcinek 6. – Jon Favreau;
  • Odcinek 7. – Rick Famuyiwa;
  • Odcinek 8. – Jon Favreau.

Favreau jest autorem pomysłu na projekt, jego producentem wykonawczym oraz showrunnerem. Podobnie jak w przypadku 1. sezonu, podpisany jest pod większością epizodów. W 2. sezonie zaangażował się również w reżyserię pierwszego odcinka. Filoni służy przy produkcji jako jeden z producentów wykonawczych, a okazjonalnie również jako reżyser – w 1. sezonie wyreżyserował odcinki pierwszy oraz piąty, przy czym do piątego przygotował także scenariusz. Tym razem również napisał scenariusz piątego odcinka, a wiemy, że i w tym sezonie stanął za kamerą, tak że prawdopodobnie przynajmniej pod tym epizodem podpisany będzie jako reżyser. Famuyiwa reżyserował odcinki drugi i szósty 1. sezonu i współtworzył scenariusz szóstego. W 2. sezonie już samodzielnie napisał odcinek siódmy, którego najpewniej jest też reżyserem.

Dla osób niezainteresowanych tym, kto dokładnie odpowiada za który z nadchodzących odcinków, informacje te mogą mieć pewne dodatkowe znaczenie. Wiemy, że w 2. sezonie The Mandalorian pojawić ma się Ahsoka Tano, w którą wcieli się Rosario Dawson. Rola podobno nie ma być zbyt obszerna czasowo i prawdopodobnie ograniczy się do jednego, może dwóch odcinków. A że bohaterkę wykreował w ramach animowanych seriali Wojny klonów i Rebelianci Dave Filoni, oczywistym założeniem wydaje się, że jeśli Ahsoka gdzieś ma się pojawić, na pewno będzie to jeden odcinek. Postać najpewniej zobaczymy więc w piątym odcinku 2. sezonu – a być może również w innych, na przykład w finale (wątpimy, by miało to mieć miejsce przed odcinkiem Filoniego, gdyż raczej wolałby on jak najbardziej bezpośrednio nadzorować jej debiut w wersji aktorskiej). Jest to oczywiście jedynie spekulacja z naszej strony, ale, szczerze mówiąc, trudno byłoby nas przekonać do innej możliwości – chyba tylko sam serial przedstawiający odmienny stan rzeczy mógłby tego dokonać.

Pierwszy odcinek 2. sezonu The Mandalorian trafi na Disney+ już 30 października. Kolejne udostępniane będą na platformie streamingowej w tygodniowych odstępach. Na tę chwilę wciąż nie wiemy, kiedy można spodziewać się debiutu usługi na terenie Polski.

Podoba Ci się nasza praca? Rozważ wsparcie naszej twórczości przez Patronite. Zapewnisz nam w ten sposób niezależność i możliwość rozwoju. Dzięki wpłatom od czytelników możemy codziennie dostarczać rzetelne wieści ze świata Gwiezdnych wojen!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.