Książki i komiksySaga Star Wars

Nowa książka ujawni najciekawsze fakty dotyczące sagi Star Wars – oto przykładowe informacje

Ostatnimi czasy często przedstawialiśmy Wam informacje zaczerpnięte z jednej z nadchodzących pozycji poświęconych uniwersum Gwiezdnych wojen – skupionym na wszystkich istniejących w odległej galaktyce mieczach świetlnych albumie The Lightsaber Collection. Jeśli jednak broń biała to za mało, by Was zainteresować lub po prostu zawsze poszukujecie większej ilości wiedzy, niedługo debiutować ma też inny tytuł, dokładnie eksplorujący świat Star Wars – tym razem każdy jego istotny detal.

Star Wars: Fascinating Facts ma trafić do sprzedaży już za kilka dni, w przyszłym tygodniu, a dokładnie 13 października. Jej celem jest przedstawienie najbardziej interesujących ciekawostek związanych zarówno z realizacją dziewięciu filmów składających się na Sagę, jak i samym światem przedstawionym. Za tytuł odpowiada Pablo Hidalgo, wieloletni członek Lucasfilm Story Group. W ramach promocji książki portal SyFy opublikował wywiad z autorem oraz udostępnił kilka przykładowych faktów, które zostały omówione na kilku ze stron Fascinating Facts. Z wypowiedziami Hidalgo oraz zaprezentowanymi stronami książki zapoznać możecie się poniżej.

„Forma wymagała reprezentacji wszystkich dziewięciu filmów Sagi i wielu różnych tematów, więc było to coś więcej niż prosta lista wypisanych chronologicznie ciekawostek. Książka przybliża i uniwersum, i informacje zakulisowe, bo wydaje mi się, że dogłębne studiowanie Gwiezdnych wojen wymaga wiedzy zarówno o procesie produkcyjnym tych filmów, jak i o ich zawartości.

Ponieważ pokrywa okres od lat 70. do teraz, znalazło się tu miejsce na wgląd w filmy i projekty, które jeszcze nie zostały dokładnie zbadane pod tym kątem. Mam nadzieję, że nawet najwięksi fani dowiedzą się czegoś nowego.

Informacji dotyczących Gwiezdnych wojen na świecie nie brakuje, delikatnie rzecz ujmując, ale nie wszystkie są precyzyjne. Wszyscy mogą ufać, że za tymi znajdującymi się w tej książce stoją poważne dochodzenia faktów.”

Jedną z ciekawostek zawartych w Fascinating Facts jest (być może dobrze znana osobom interesującym się procesem powstawania Oryginalnej trylogii) informacja o tym, jak na potrzeby pierwszych trzech filmów kręcono ujęcia latających statków – ekipa miała do dyspozycji niewielką przestrzeń i poruszanie modelami oczywiście nie wchodziło w grę, w związku z czym poruszała się kamera, a by ruchy można było dokładnie odtworzyć dla każdego statku mającego znaleźć się w danym ujęciu, wszystko było specjalnie zaprogramowane. Inną stanowią wstępne pomysły na Powrót Jedi, według których sala tronowa Imperatora znajdować miała się na osobnej planecie – Had Abbadon. Wstępne szkice przeniosły się lata później na projekty Coruscant w trylogii Prequeli. Ostatnią z ujawnionych ciekawostek jest wgląd w wizję Riana Johnsona na realizację wspólnych scen Rey i Kylo Rena z The Last Jedi, w których wykorzystywane było ich połączenie Mocą. Sfilmowane i zmontowane są one, jakby bohaterowie znajdowali się po prostu w tej samej lokacji.

„Nie chciałem, żeby był to jakiś szalony efekt międzygalaktycznego połączenia. Chciałem, aby było tak intymne i proste, jak tylko to możliwe.”

Star Wars: Fascinating Facts oczywiście pokryje znacznie więcej tematów i dotyczyć będzie wszystkich filmów gwiezdnej sagi – książka liczyć ma 208 stron, co być może nie będzie stanowić szczególnie sporej objętości, ale z całą pewnością na takiej przestrzeni skumulować udało się bardzo dużo interesujących informacji. Jak wspominaliśmy, w sprzedaży dostępna będzie od 13 października (oczywiście nie na polskim rynku – o wydaniu pozycji w naszym kraju nie mamy na ten moment żadnych informacji.

Podoba Ci się nasza praca? Rozważ wsparcie naszej twórczości przez Patronite. Zapewnisz nam w ten sposób niezależność i możliwość rozwoju. Dzięki wpłatom od czytelników możemy codziennie dostarczać rzetelne wieści ze świata Gwiezdnych wojen!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.