Gry

Do „Star Wars: Squadrons” nadal nie jest planowana żadna nowa zawartość

Już przed premierą najnowszej gry studia EA Motive zapowiadano, że twórcy chcą dostarczyć graczom pełny produkt na premierę i nie zamierzają implementować systemu płatnych bądź darmowych aktualizacji z dodatkami. Wygląda na to, że nie zmienili zdania.

W rozmowie z UploadVR dyrektor kreatywny studia, Ian Frazier, stwierdził:

„Nigdy nie mów nigdy, że tak się wyrażę, ale zgodnie z naszą filozofią, nie chcemy traktować gry jak usługi. Nie chcemy powiedzieć »to niemal gotowy produkt«, a potem doić z niego coraz więcej, co, szczerze powiedziawszy, jest obecnie powszechną praktyką. Spróbowaliśmy bardziej staroświeckiego podejścia, mówiąc »zapłaciłeś $40, a to jest cała, kompletna gra.« Nie planujemy dodawać nowej zawartości.”

Oczywiście możemy się zastanawiać, dlaczego twórcy nie planują darmowych aktualizacji – twórcy Battlefronta II pokazali, że jednak się da – ale być może Motive nie ma aż takiej siły roboczej i odpowiedniego wsparcia ze strony EA. Co więcej, sama gra od początku była traktowana jako mniejszy tytuł, a nie kolejna flagowa produkcja spod szyldu Gwiezdnych wojen (taką był chociażby Jedi: Fallen Order, który, wedle plotek, ma doczekać się dodatkowej treści w najbliższej przyszłości). Mimo to, jak zaznacza sam Ian, nowa zawartość nie jest absolutnie wykluczona, natomiast jej ewentualne powstanie najprawdopodobniej zależy od sprzedaży tytułu.

Przypomnijmy, że Star Wars: Squadrons jest już dostępne w sprzedaży na komputerach PC, w tym w abonamencie EA Play Pro, oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Gra wspiera obsługę HOTAS i gogli VR oraz multiplatformowy tryb wieloosobowy, na który kładzie nacisk. Dostępna jest także kampania fabularna, którą już dla Was zrecenzowaliśmy.

Podoba Ci się nasza praca? Rozważ wsparcie naszej twórczości przez Patronite. Zapewnisz nam w ten sposób niezależność i możliwość rozwoju. Dzięki wpłatom od czytelników możemy codziennie dostarczać rzetelne wieści ze świata Gwiezdnych wojen!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.