Seriale

Ewan McGregor ujawnia czas rozpoczęcia zdjęć do serialu o Obi-Wanie

O planach na wyprodukowanie przez Lucasfilm tytułu poświęconego Obi-Wanowi Kenobiemu z nieoficjalnych źródeł słyszeliśmy od wielu lat – w zeszłym roku w końcu oficjalnie ogłoszono, iż powstanie serial kierowany ekskluzywnie na Disney+ i niepewność fanów Star Wars zmienić mogła się w oczekiwanie. Tylko jak długo to oczekiwanie będzie musiało trwać?

Początkowo produkcja miała rozpocząć się jeszcze latem tego roku, jednak ze względu na zakulisowe zawirowania termin startu zdjęć przesunięto na sam początek 2021. I pozostałby on zapewne terminem ostatecznym, gdyby nie wydarzenie, które wyraźnie odbiło się na całym przemyśle – a chodzi oczywiście o pandemię. Ostatnią informacją, jaką otrzymaliśmy, był dość niejasny zwrot „wiosna przyszłego roku” – aż doczekaliśmy się czegoś konkretniejszego.

Ponownie za sprawą odtwórcy głównej roli, Ewana McGregora. Aktor pojawił się ostatnio w brytyjskim programie The Graham Norton Show, gdzie kwestia występu w serialu o Obi-Wanie została poruszona.

Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że:

„Zaczynamy zdjęcia w marcu przyszłego roku.”

Oprócz tego McGregor miał okazję wypowiedzieć się na temat wpływu Aleca Guinnessa na jego sposób wcielania się w postać Kenobiego i tego, jak po ponad dekadzie od ostatniego występu będzie musiał bardziej dostosować się do wizerunku Mistrza Jedi znanego z Nowej nadziei.

„Za pierwszym razem, kiedy byłem znacznie młodszy, ciekawe były próby wyobrażenia sobie, jak Alec Guinness odegrałby te sceny będąc młodszym. To skłoniło mnie do oglądania wielu z jego wczesnych ról, których wcześniej nie znałem. Występował w znakomitych, cudownych filmach… Analizowanie ich było wspaniałe. Był niesamowity film The Card, którego wtedy nie widziałem, o zmęczonym starszym człowieku, który zostaje burmistrzem miasta czy kimś takim. Zgadza się, że jestem teraz bliższy jego wieku i wyzwaniem będzie próba większego zbliżenia się do jego roli. Uwielbiam Aleca Guinnessa, nigdy go nie spotkałem, ale kocham jego prace i to zaszczyt próbować go naśladować.”

Aktor już wcześniej podkreślał, iż jego rola w serialu będzie musiała być bardziej zbliżona do występu Aleca Guinnessa – efektów wysiłków Ewana McGregora już nie możemy się doczekać! Tytuł zadebiutuje na Disney+ prawdopodobnie w okolicach wiosny 2022.

Podoba Ci się nasza praca? Rozważ wsparcie naszej twórczości przez Patronite. Zapewnisz nam w ten sposób niezależność i możliwość rozwoju. Dzięki wpłatom od czytelników możemy codziennie dostarczać rzetelne wieści ze świata Gwiezdnych wojen!

Podobne posty

Jeden komentarz

  1. Oj czekamy, czekamy! Może się doczekamy, a co z udziałem Ray Parka? Został zawieszony i raczej nie wrócii już nigdy? Sam Witter to nie będzie już to samo w roli Maula od strony fizycznej.. Ech…,
    a Debora Chow Mnie jakoś nie zachwyca swym kunsztem reżyserskim. Pozostaje Mi wierzyć w uddany serial, pimimo złych prognoz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.