Fanmade

Fani stworzyli prototyp miecza świetlnego o wysuwanym ostrzu

Wielu fanów Gwiezdnych wojen zapewne od pierwszego seansu filmów marzyło o posiadaniu własnego miecza świetlnego. Niestety, wizja George’a Lucasa, nie po raz pierwszy zresztą, niewiele miała wspólnego z prawami nauki i stworzenie takiej broni było dotąd niemożliwe. Dysponując jednak sporą dawką pomysłowości, można starać się zbudować oręż, który w dużym stopniu będzie zbliżony do filmowego odpowiednika.

O wykonanie tego zadania pokusili się twórcy kanału the Hacksmith. Już kilka miesięcy temu starali się skonstruować quasi-miecz świetlny, jednak wówczas pomysł polegał na podgrzewaniu pręta prądem o bardzo dużym natężeniu. Tym razem pomysłowi youtuberzy poszli o wiele kroków naprzód. Wykorzystując efekt laminarnego przepływu gazów oraz mieszankę propanu i tlenu, udało im się wykonać miecz o wysuwanym i chowanym ostrzu, którego wysoka temperatura zapewnia zdolność cięcia wielu wytrzymałych materiałów. Jednocześnie ostrze można zabarwić na różne kolory. Wzorem pierwszych mieczy świetlnych z Expanded Universe, również ten wymaga noszenia przy sobie zasilania, które kablami przymocowane jest do rękojeści. To prawdopodobnie najlepsze możliwe przedstawienie miecza świetlnego, wykorzystujące znaną nam technologię.

Film prezentujący tworzenie miecza oraz kilka jego właściwości znajdziecie poniżej.

Podoba Ci się nasza praca? Rozważ wsparcie naszej twórczości przez Patronite. Zapewnisz nam w ten sposób niezależność i możliwość rozwoju. Dzięki wpłatom od czytelników możemy codziennie dostarczać rzetelne wieści ze świata Gwiezdnych wojen!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.