Książki i komiksy

Kiedy poznamy młodszego Yodę i co jeszcze do zaoferowania ma The High Republic? Twórcy opowiadają o projekcie

Choć łatwo skupić się wyłącznie na nadchodzących serialach Star Wars – szczególnie biorąc pod uwagę, że w ostatnim czasie informacje z rynku filmowo-serialowego nie napawały optymizmem, a choćby The Mandalorian pozostał na swoim miejscu w kalendarzu – coraz mniej czasu dzieli nas też od dat debiutów pierwszych projektów opowiadających o okresie The High Republic. Pierwsze dwie książki składające się na przedsięwzięcie trafią do sprzedaży już na początku stycznia. Tymczasem autorzy odpowiedzialni zarówno za najbliższe, jak i bardziej odległe pozycje, regularnie ujawniają nam nowe informacje. Ostatnio stało się to w ramach realizowanego online New York Comic Conu.

Redaktorka portalu Polygon poprowadziła w czwartek panel poświęcony The High Republic z udziałem Charlesa Soule’a, Justiny Ireland, Cavana Scotta, Claudii Gray, Daniela José Oldera i Michaela Siglaina, dyrektora kreatywnego Lucasfilm Publishing. Autorzy podzielili się szczegółami dotyczącymi fabuł swoich projektów, ich bohaterów, a nawet planów na przyszłość całego przedsięwzięcia.

Jak już wiemy, podstawą dla przynajmniej części historii będzie katastrofa mająca miejsce w hiperprzestrzeni – zderzenie statku towarowego z innym obiektem – która odbije się na całej galaktyce. Okazuje się, iż bohaterowie Into the Dark Claudii Gray mają brać bezpośredni udział w wydarzeniu, tak że znajdą się najpewniej w ogromnym niebezpieczeństwie. Dowiedzieliśmy się, iż Mistrz Yoda będzie w tym czasie szkolił młodych padawanów i zobaczyć będzie można go dopiero później, gdy już trzeba będzie radzić sobie ze skutkami Wielkiej Katastrofy (w oryginale „The Great Disaster”). Ponadto autorzy twierdzą, iż eksplorując nowy okres chcieli zachować balans między wprowadzaniem nowych rzeczy, a uhonorowaniem pomysłów twórców rozwijających świat Star Wars w ramach Legend.

Komiksowa bohaterka Cavana Scotta, Keeve Trennis, będzie świeżo mianowanym rycerzem Jedi. Przydzielona zostanie na ogromną stację kosmiczną Starlight Beacon. Jeden z bohaterów Claudii Gray określany jest jako „młodszy Matthew McConaughey, posiadający statek kosmiczny”, a inny – Jedi – będzie miał słabszą od innych więź z Mocą i regularne łączenie się z nią będzie dla niego wyzwaniem. Ciekawy zresztą wydaje się sposób postrzegania Mocy przez niektóre postaci: dla Avar Kriss z powieści Charlesa Soule’a jest to muzyka, którą bohaterka nazywa „Pieśnią Mocy” (oryginalnie „the Song of the Force”); dla Jedi, który jest Wookiem – będzie to las, a on samego siebie widzi jako pojedynczy liść rosnący na wielkim drzewie; natomiast główna bohaterka A Test of Courage Justiny Ireland postrzega swoją relację z Mocą poprzez obrazowanie w niej siebie jako strumienia, który łączy się z rzeką wpadającą do morza. W ramach ciekawostki dodać można – szczególnie, że całkiem niedawno poznaliśmy kilka szczegółów dotyczących miecza świetlnego innego bohatera – iż miecz świetlny Jedi-Wookiego będzie oburęczny i znacznie większy, niż te, do których przywykliśmy, gdyż zaprojektowany został w taki sposób, by pasował do postaci.

Autorzy wspomnieli, że w Gwiezdnych wojnach – w ramach niektórych ze stosunkowo niedawnych pozycji z uniwersum – pojawiły się już nawiązania do The High Republic, jednak żadne z nich (a mowa jest o dwóch) nie zostało wyłapane przez fanów. Otrzymaliśmy także zapowiedź, że w magazynie Star Wars Insider, tak jak w przeszłości, pojawiać się będą gwiezdnowojenne opowiadania. Pierwsze z nich będzie związane z nowym okresem, a odpowiadać za nie będzie Charles Soule. Oprócz tego zapowiedziano 2. fazę The High Republic, której rozpoczęcie planowane jest na lato przyszłego roku – w jej ramach pojawią się między innymi: powieść autorstwa Cavana Scotta, powieść Justiny Ireland i powieść Daniela José Oldera.

Pierwszymi pozycjami z okresu The High Republic będą Light of the Jedi i A Test of Courage, które trafią do sprzedaży 5 stycznia przyszłego roku. W kolejnym miesiącu debiutować będzie również Into the Dark.

Podoba Ci się nasza praca? Rozważ wsparcie naszej twórczości przez Patronite. Zapewnisz nam w ten sposób niezależność i możliwość rozwoju. Dzięki wpłatom od czytelników możemy codziennie dostarczać rzetelne wieści ze świata Gwiezdnych wojen!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.