GryKsiążki i komiksy

„Światło, które niesiesz” – opowiadanie o pilotach z gry „Star Wars: Squadrons” po polsku

Parę dni temu informowaliśmy Was o opublikowaniu przez Electronic Arts kanonicznego opowiadania pod tytułem Światło, które niesiesz autorstwa Joanny Berry, którego głównymi bohaterami są członkowie Eskadry Szpica, pojawiającej się w wydanej niedawno grze Star Wars: Squadrons. W tamtym momencie było ono dostępne jedynie w języku angielskim, natomiast teraz na oficjalnej stronie EA ukazała się wersja w języku polskim.

Poniżej przeczytacie fragment opowiadania:

„Kiedy trzymasz stały kurs przy niemal maksymalnej prędkości, pędząc w stronę tysiąca iskrzących gwiazd, twój świat staje się prosty i pełen życia.

Wibracje silnika, przekazywane przed podeszwy twoich stóp i delikatną skórę banthy twoich rękawic na przepustnicy, są jak ton struny wioli dla wykształconego muzyka. Odrobinę za nisko lub za wysoko, a ryzykujesz zgaszenie silnika. W warunkach bojowych to katastrofa dla ciebie i twojej eskadry. Ale A-wing to myśliwiec dla śmiałków; świetnie sobie radzi ze skrajnościami. Nie zgaśnie. Wiesz to, z taką samą pewnością, z jaką wiesz, jak masz na imię:

– Daj już spokój, Keo. Latanie z zamkniętymi oczami na nikim nie robi wrażenia.

Keo Venzee otworzyłu oczy i spojrzału w prawo, uśmiechając się w stronę lecącego obok bombowca, Y-winga z zielonymi i niebieskimi oznaczeniami. Jego kadłub widocznie drżał, kiedy myśliwiec próbował trzymać tempo.

Zza osłony kokpitu Y-winga Frisk, towarzysz Keo z eskadry, pomachał swoją pokrytą łuskami, trójpalczastą ręką. Jego głęboki głos znowu zatrzeszczał przez komunikator. – Wszyscy wiemy, że umiesz sterować tym latawcem nawet przez sen, mądralo. Nie musisz nam udowadniać.

Keo wzruszyłu ramionami. – Cóż, skoro latasz Y-wingiem, to chyba wiesz, jak to jest czuć się sennie…

– Ha!

Skręcili łagodnie, kładąc skrzydła na gwiazdach. Przed sobą Keo dostrzegłu ledwo widoczną złotą poświatę, ślad mgławicy Ringali, która rozpościera się na sektorze Bormea. Daleko za nimi była niewielka flota korwet Nowej Republiki, fregata Nebulon-B oraz potężny krążownik gwiezdny MC-75 Temperance, a także przydzielona do nich grupa myśliwców, która tworzyła Eskadrę Szpica. Ich eskadrę.”

Jeśli macie ochotę zapoznać się z całością, wystarczy, że odwiedzicie oficjalny blog EA Star Wars.

Podoba Ci się nasza praca? Rozważ wsparcie naszej twórczości przez Patronite. Zapewnisz nam w ten sposób niezależność i możliwość rozwoju. Dzięki wpłatom od czytelników możemy codziennie dostarczać rzetelne wieści ze świata Gwiezdnych wojen!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.