Seriale

„The Mandalorian” doczeka się kinowego filmu? To możliwe

W ciągu najbliższych kilkunastu dni na ekrany telewizorów powrócić ma pierwszy serial aktorski Star Wars. Będzie to już 2. sezon The Mandalorian, a wiemy o planach na realizację również 3. i 4. sezonu. Można by zadać sobie pytanie, czy na tym zakończy się opowieść Dina Djarina i jego małego towarzysza lub postaci związanych z ich historią. Na ten moment odpowiedź co prawda nie może być pewna, jednak brzmiałaby ona: raczej się na to nie zapowiada.

Z nieoficjalnych źródeł dopiero co dowiedzieliśmy się, iż podobno w planach Lucasfilmu jest wyprodukowanie osobnego serialu poświęconego postaciom Cary Dune i Bo-Katan Kryze. Niewykluczone jednak, że w przyszłości powstanie też inny projekt związany z The Mandalorian. Mowa o produkcji przeznaczonej nie na platformę streamingową Disney+, a na ekrany kin. Jon Favreau, twórca serialu, w ostatnim wywiadzie udzielonym portalowi Variety został zapytany o tę kwestię w kontekście tytułów Marvel Studios, w które pozostaje w pewnym stopniu zaangażowany, a których narracja ma teraz przenikać przez różne media – zarówno filmy, jak i seriale.

„Granice zaczynają się zacierać. Rzeczy, które dotąd można było zobaczyć tylko w kinie, teraz można oglądać na serwisach streamingowych i myślę, że w drugą stronę też może to działać.”

Jest to odpowiedź mogąca sugerować, iż nawet jeśli obecnie nikt nie planuje zrealizować kinowego filmu powiązanego z The Mandalorian, myśli o podobnym projekcie być może pojawiają się w głowie autora serialu. W odniesieniu do pomysłu Favreau dodał jeszcze, że:

„Nie ma pośpiechu. Ale zdecydowanie jesteśmy na to otwarci i podekscytowani kierunkami, w które prowadzi nas historia oraz możliwościami – bo nie ma żadnej instrukcji, której musielibyśmy się trzymać.”

Znacznie bardziej jednoznaczne nastawienie względem możliwości powstania produkcji kinowej o swoim bohaterze przejawia Pedro Pascal, odtwórca roli tytułowego Mandalorianina. Aktor przyznaje, że o planach na taki projekt nic mu nie wiadomo, jednak podkreśla:

„Uważam to za tak piękne dzieło, że bardzo chciałbym, aby mogło być doświadczane na wielkim ekranie.”

Wygląda zatem na to, iż ewentualna furtka do filmu kontynuującego wątki z The Mandalorian lub w jakiś sposób inspirowanego serialem nie tylko nie jest zamknięta, ale wręcz wydaje się realną (i kuszącą) opcją dla osób zaangażowanych w powstawanie projektu. Czy taka produkcja ma szansę na powstanie? Będziemy musieli zaczekać i przekonać się, czy ostatecznie Lucasfilm zdecyduje się podjąć podobny krok.

Tymczasem jednak pierwszy serial aktorski Star Wars kontynuowany jest z myślą o platformie streamingowej Disneya. Dystrybucja 2. sezonu The Mandalorian rozpocznie się już 30 października wraz z udostępnieniem pierwszego odcinka. Co do realizacji zapowiadanego 3. sezonu, jak ujawnił Jon Favreau, wszystko jest już zaplanowane:

„Produkcja rozpocznie się przed końcem roku.”

W związku z tym debiutu następnej porcji odcinków najpewniej ponownie możemy spodziewać się jesienną porą. Sytuacja może ulec zmianie w związku z faktem, iż niedługo na plan zdjęciowy wchodzić ma załoga odpowiedzialna za serial o Cassianie Andorze, jednym z bohaterów Łotra 1, co oznacza, iż prace nad obydwoma tytułami mogą zakończyć się w podobnych terminach. Gdybyśmy jednak mieli zgadywać, The Mandalorian będzie tytułem priorytetowym i w przypadku ewentualnej możliwości kolizji dat premier, to drugi projekt musiałby ustąpić miejsca – szczególnie, że i tak już raz musiano zmienić plany w związku z opóźnieniem produkcji przez epidemię.

Podoba Ci się nasza praca? Rozważ wsparcie naszej twórczości przez Patronite. Zapewnisz nam w ten sposób niezależność i możliwość rozwoju. Dzięki wpłatom od czytelników możemy codziennie dostarczać rzetelne wieści ze świata Gwiezdnych wojen!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.