Seriale

“The Mandalorian” doczeka się kinowego filmu? To możliwe

W ciągu najbliższych kilkunastu dni na ekrany telewizorów powrócić ma pierwszy serial aktorski Star Wars. Będzie to już 2. sezon The Mandalorian, a wiemy o planach na realizację również 3. i 4. sezonu. Można by zadać sobie pytanie, czy na tym zakończy się opowieść Dina Djarina i jego małego towarzysza lub postaci związanych z ich historią. Na ten moment odpowiedź co prawda nie może być pewna, jednak brzmiałaby ona: raczej się na to nie zapowiada.

Z nieoficjalnych źródeł dopiero co dowiedzieliśmy się, iż podobno w planach Lucasfilmu jest wyprodukowanie osobnego serialu poświęconego postaciom Cary Dune i Bo-Katan Kryze. Niewykluczone jednak, że w przyszłości powstanie też inny projekt związany z The Mandalorian. Mowa o produkcji przeznaczonej nie na platformę streamingową Disney+, a na ekrany kin. Jon Favreau, twórca serialu, w ostatnim wywiadzie udzielonym portalowi Variety został zapytany o tę kwestię w kontekście tytułów Marvel Studios, w które pozostaje w pewnym stopniu zaangażowany, a których narracja ma teraz przenikać przez różne media – zarówno filmy, jak i seriale.

“Granice zaczynają się zacierać. Rzeczy, które dotąd można było zobaczyć tylko w kinie, teraz można oglądać na serwisach streamingowych i myślę, że w drugą stronę też może to działać.”

Jest to odpowiedź mogąca sugerować, iż nawet jeśli obecnie nikt nie planuje zrealizować kinowego filmu powiązanego z The Mandalorian, myśli o podobnym projekcie być może pojawiają się w głowie autora serialu. W odniesieniu do pomysłu Favreau dodał jeszcze, że:

“Nie ma pośpiechu. Ale zdecydowanie jesteśmy na to otwarci i podekscytowani kierunkami, w które prowadzi nas historia oraz możliwościami – bo nie ma żadnej instrukcji, której musielibyśmy się trzymać.”

Znacznie bardziej jednoznaczne nastawienie względem możliwości powstania produkcji kinowej o swoim bohaterze przejawia Pedro Pascal, odtwórca roli tytułowego Mandalorianina. Aktor przyznaje, że o planach na taki projekt nic mu nie wiadomo, jednak podkreśla:

“Uważam to za tak piękne dzieło, że bardzo chciałbym, aby mogło być doświadczane na wielkim ekranie.”

Wygląda zatem na to, iż ewentualna furtka do filmu kontynuującego wątki z The Mandalorian lub w jakiś sposób inspirowanego serialem nie tylko nie jest zamknięta, ale wręcz wydaje się realną (i kuszącą) opcją dla osób zaangażowanych w powstawanie projektu. Czy taka produkcja ma szansę na powstanie? Będziemy musieli zaczekać i przekonać się, czy ostatecznie Lucasfilm zdecyduje się podjąć podobny krok.

Tymczasem jednak pierwszy serial aktorski Star Wars kontynuowany jest z myślą o platformie streamingowej Disneya. Dystrybucja 2. sezonu The Mandalorian rozpocznie się już 30 października wraz z udostępnieniem pierwszego odcinka. Co do realizacji zapowiadanego 3. sezonu, jak ujawnił Jon Favreau, wszystko jest już zaplanowane:

“Produkcja rozpocznie się przed końcem roku.”

W związku z tym debiutu następnej porcji odcinków najpewniej ponownie możemy spodziewać się jesienną porą. Sytuacja może ulec zmianie w związku z faktem, iż niedługo na plan zdjęciowy wchodzić ma załoga odpowiedzialna za serial o Cassianie Andorze, jednym z bohaterów Łotra 1, co oznacza, iż prace nad obydwoma tytułami mogą zakończyć się w podobnych terminach. Gdybyśmy jednak mieli zgadywać, The Mandalorian będzie tytułem priorytetowym i w przypadku ewentualnej możliwości kolizji dat premier, to drugi projekt musiałby ustąpić miejsca – szczególnie, że i tak już raz musiano zmienić plany w związku z opóźnieniem produkcji przez epidemię.

Podoba Ci się nasza praca? Rozważ wsparcie naszej twórczości przez Patronite. Zapewnisz nam w ten sposób niezależność i możliwość rozwoju. Dzięki wpłatom od czytelników możemy codziennie dostarczać rzetelne wieści ze świata Gwiezdnych wojen!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.