Filmy

Zaczynają się przygotowania do realizacji filmu Star Wars Taiki Waititiego

W ostatnim czasie coraz więcej dowiadujemy się o powstających serialach osadzonych w uniwersum Gwiezdnych wojen, przede wszystkim oczywiście – ze względu na zbliżającą się nieubłaganie premierę 2. sezonu – o The Mandalorian. Wciąż jednak dociera do nas bardzo niewiele informacji na temat kolejnych projektów kinowych.

Jednym z nich jest ogłoszony kilka miesięcy temu film, za który odpowiadać ma Taika Waititi. Ostatnią wiadomością związaną z produkcją było zapewnienie twórcy, że wraz z Krysty Wilson-Cairns pracują nad scenariuszem. Wygląda jednak na to, że ten stan rzeczy właśnie uległ zmianie – dowiedzieliśmy się bowiem, iż podobno w najbliższym czasie rozpocząć mają się wstępne przygotowania do zdjęć.

Jak poinformował portal Daily Record, w grudniu obecnego roku ekipa związana właśnie z nadchodzącym projektem Star Wars przez trzy dni będzie filmować tereny północnej Szkocji. Łatwo rzecz jasna domyślić się, że w tym czasie nie udałoby się osiągnąć szczególnie dużo dla wymagań narracyjnych mainstreamowego filmu – najprawdopodobniej mamy więc do czynienia z poszukiwaniem lokacji, w której miałyby odbyć się już właściwe zdjęcia. Nie da się stwierdzić, czy ostatecznym wyborem będzie szkocki krajobraz (który potrafi zapierać dech w piersiach i niejedno miejsce mogłoby stanowić doskonałą scenerię dla gwiezdnowojennego projektu), ale faktem wydaje się, iż Lucasfilm stopniowo przymierza się już do rozpoczęcia produkcji.

Ta oczywiście nie wystartuje jeszcze przez dłuższy czas, gdyż Taika Waititi zaangażowany jest też w projekt z Kinowego Uniwersum Marvela Thor: Love and Thunder – do którego zdjęcia mają ruszyć już w styczniu, a przez wzgląd na przesunięcia związane z epidemią, kolejne Gwiezdne wojny na ekranach kin zadebiutować mają dopiero pod koniec roku 2023.

Podoba Ci się nasza praca? Rozważ wsparcie naszej twórczości przez Patronite. Zapewnisz nam w ten sposób niezależność i możliwość rozwoju. Dzięki wpłatom od czytelników możemy codziennie dostarczać rzetelne wieści ze świata Gwiezdnych wojen!

Kliknij TUTAJ, aby dowiedzieć się więcej.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.