Seriale

Ewan McGregor już w kostiumie Obi-Wana. Trwają przymiarki do produkcji serialu

W przyszłym roku, po ponad piętnastu latach przerwy od występowania w Gwiezdnych wojnach, Ewan McGregor powróci na plan zdjęciowy, wcielając się w postać Obi-Wana Kenobiego. Jak wiemy od ponad roku, powstaje (podobno jednosezonowy) serial poświęcony bohaterowi, którego rolę aktor odgrywał w Mrocznym widmie, Ataku klonów oraz Zemście Sithów. Produkcja ma rozpocząć się dopiero za kilka miesięcy, jednak wstępne przygotowania już trwają.

Występując w podcaście Happy Sad Confused, McGregor ujawnił, że nawet ma za sobą przymiarki stroju, w którym będzie występował w serialu, a który – jak można się domyślić, biorąc pod uwagę, iż akcja projektu rozgrywać ma się między Epizodem III a Epizodem IV – nie będzie różnić się od tego, w którym już aktora oglądaliśmy. Artysta uznaje go nawet za dokładnie ten sam kostium.

„Wszedłem do garderoby. Były tam moje beżowe płaszcze, moje pasy i buty… To był mój stary kostium. To było niesamowite!”

W testach oczywiście brała udział Deborah Chow – showrunnerka i reżyserka serialu o Obi-Wanie – i, co ciekawe, wszystko odbyło się na planie The Mandalorian, pierwszego serialu aktorskiego Star Wars, z którego zresztą projekt poświęcony Kenobiemu ma pod kątem technologicznym czerpać. Sam Ewan McGregor mówił już o tym niejednokrotnie, zaznaczając nawet, iż bardzo cieszy go nowe podejście do realizacji. Swoją radość zarówno z tego faktu, jak i powrotu do roli Mistrza Jedi, również miał okazję wyrazić.

„Jestem bardzo podekscytowany – naprawdę jestem tym podekscytowany. Rozmawialiśmy o tym jakieś cztery, pięć, a może i więcej lat… Ekscytuje mnie, że to serial, a nie film. To daje nam większą przestrzeń. I głównie jestem podekscytowany przez The Mandalorian, który uważam za bardzo dobry. Przejmiemy część technologii, którą oni wykorzystali na potrzeby kręcenia. Pracuję z Deborah Chow, która wyreżyserowała część The Mandalorian, i jestem naprawdę podekscytowany pracą z nią.”

Zdjęcia do serialu o Obi-Wanie mają ruszyć w marcu przyszłego roku. Jest to już trzeci termin – jedno przesunięcie wyniknęło z zakulisowych problemów, zaś drugie z sytuacji epidemicznej. Debiutu tytułu (oczywiście ekskluzywnie na platformie streamingowej Disney+) spodziewać można się na początku roku 2022.

Podoba Ci się nasza praca? Rozważ wsparcie naszej twórczości przez Patronite. Zapewnisz nam w ten sposób niezależność i możliwość rozwoju. Dzięki wpłatom od czytelników możemy codziennie dostarczać rzetelne wieści ze świata Gwiezdnych wojen!

Kliknij TUTAJ, aby dowiedzieć się więcej.

Podobne posty

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.