Saga Star Wars

Liam Neeson o potencjalnym powrocie do Star Wars w roli Qui-Gon Jinna

W zeszłym roku upłynęło dokładnie dwadzieścia lat od premiery Mrocznego widma – jedynego filmu składającego się na sagę Star Wars, w którym zobaczyć mogliśmy Liama Neesona. Nie był to jednak ostatni występ bohatera, w którego się wcielił. Qui-Gon Jinn pojawił się choćby w Wojnach klonów czy The Rise of Skywalker, a choć na ekranach nie widzieliśmy już aktora z Epizodu I, to właśnie on udzielał postaci swojego głosu. Czy w związku z tym istnieje szansa, by Neeson jeszcze raz powrócił do swojej gwiezdnowojennej roli?

Zapytany w ostatnim wywiadzie udzielonym portalowi Collider, czy Lucasfilm prosił go o powtórne wcielenie się w Qui-Gona, aktor przyznał, że z wyjątkiem ról głosowych nic takiego nie miało miejsca.

„Podłożyłem głos Qui-Gonowi Jinnowi w kilku animacjach. Nie pamiętam ich tytułów. Ja i Sam Jackson [odtwórca roli Mace’a Windu] graliśmy w nich naszych rycerzy Jedi. Chyba zrobiłem takie dwa. Ale do filmu nikt się ze mną nie kontaktował, nie.”

Neeson dodał jeszcze, że nie śledził zbyt uważnie ostatnich poczynań wytwórni odpowiedzialnej za Gwiezdne wojny – z pewnością jest to prawda, biorąc pod uwagę, że głosowe cameo z Epizodu IX uznał za kolejny występ w produkcji animowanej. W związku z tym założyć można, iż aktor raczej nie kłamie, by na razie zachować ewentualny angaż w sekrecie, jak swego czasu Ewan McGregor regularnie twierdzący, że nie wie o żadnych planach na projekt poświęcony Obi-Wanowi. Wiadomość ta rozczaruje zapewne fanów, którzy liczyli na choćby małą rolę Liama Neesona w serialu o Kenobim właśnie. Artysta przytaknął jednak, gdy dziennikarka Collidera stwierdziła, iż działanie Disney+ zapewnia ogromne możliwości i dużo zależy od tego, w czym publika będzie pokładać swoje zainteresowanie.

Podoba Ci się nasza praca? Rozważ wsparcie naszej twórczości przez Patronite. Zapewnisz nam w ten sposób niezależność i możliwość rozwoju. Dzięki wpłatom od czytelników możemy codziennie dostarczać rzetelne wieści ze świata Gwiezdnych wojen!

Kliknij TUTAJ, aby dowiedzieć się więcej.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.