Książki i komiksy

Marchion Ro, Nihilowie i Drengirowie – poznajcie złoczyńców ery The High Republic

Oficjalna strona Star Wars opublikowała dziś kolejną garść interesujących informacji na temat nowej ery uniwersum odległej galaktyki – The High Republic. Tym razem jednak nie dowiadujemy się więcej o rycerzach Jedi, lecz o złoczyńcach, którzy na przestrzeni różnych dzieł będą stawać na drodze protagonistów. Ujawniono także ich grafiki koncepcyjne.

Na początek jeden z autorów, Cavan Scott, opowiedział co nieco o nieujawnianym dotąd zagrożeniu, czyli o Drengirach.

„Podczas gdy Jedi próbują poradzić sobie z konsekwencjami Wielkiej Katastrofy, nowe zagrożenie wyłania się spod ziemi pod ich stopami. Drengirowie są świadomymi istotami pochodzenia roślinnego, które chcą przeprowadzić makabryczne żniwa na galaktycznym pograniczu.

Pomysł na roślinnych złoczyńców narodził się dzięki szkicowi Iaina McCaiga [legendarnego rysownika koncepcyjnego Star Wars] na wczesnym etapie tworzenia ery The High Republic. Iain rysował różne potwory i pośród nich znalazły się stworzenia pokryte pnączami i lianami. Zainspirowało mnie to do stworzenia Drengirów, po czym szybko napisałem i przekazałem dalej dokument zawierający informacje o tym, jak mogłaby wyglądać ich kultura oraz tło. Zagłębiając się w temat, czytałem o tym, jak prawdziwe rośliny rozwijają się i komunikują między sobą.”

Następnie parę słów do powiedzenia miał Charles Soule, który przedstawił grupę zwaną Nihilami.

„Nihilowie są brutalnymi, dzikimi maruderami, którzy pochodzą z Zewnętrznych Rubieży. Są wręcz wyciągnięci z koszmarów, mogą pojawiać się niemal wszędzie za pstryknięciem palców. Korzystają z dziwnej, groźnej taktyki – broni chemicznej i trucizn – cokolwiek może zabić wroga, oni z pewnością tego użyją.

Nihilowie zorganizowani są w ramach trzech głównych oddziałów zwanych Nawałnicami. Każdy oddział znajduje się pod dowództwem kapitana, który ma nad nim totalną kontrolę. Są przerażający w sposób, który według mnie bardzo pasuje do Star Wars, po części dlatego, że ich kodeks jest bardzo prosty: Nihilowie biorą wszystko to, czego chcą. Jeśli staniesz im na drodze, zabiją ciebie i wszystkich, których kochasz. Jednak nawet słudzy chaosu mają swoje cele… a plany Nihilów krzyżują się bezpośrednio z Republiką oraz Zakonem Jedi.”

Na koniec Soule przybliżył nam sylwetkę jednej z ważnych postaci pośród Nihilów, Marchiona Ro.

„Marchion Ro posiada bardzo ważną pozycję pośród całej organizacji Nihilów – jest Okiem Nihilów, tak jak wcześniej jego ojciec. Nie wydaje rozkazów – to leży w gestii dowódców Nawałnic – ale i tak wszystko kręci się wokół niego. To, co czyni Nihilów czymś więcej niż tylko zbieraniną rabusiów z Zewnętrznych Rubieży, zawdzięczają właśnie Marchionowi. Pod każdym względem jest on również czarnym charakterem. (…)”

W ostatnim czasie bardzo dużo miejsca poświęcono przybliżeniu nam sylwetek protagonistów nowej ery Gwiezdnych wojen. Choć niezwykle ważne jest, aby pozytywni bohaterowie byli interesujący i wiarygodni, to równie istotną kwestią jest poświęcenie miejsca na dopracowanie złoczyńców, bez których nie istnieje przecież żadna dobra historia. Dobrze wiedzieć, że twórcy The High Republic o tym nie zapomnieli.

Pierwsze publikacje związane z erą The High Republic pojawią się na rynku już 5 stycznia przyszłego roku. Będą to powieści Light of the Jedi autorstwa Charlesa Soule’a oraz A Test of Courage pióra Justiny Ireland.

Podoba Ci się nasza praca? Rozważ wsparcie naszej twórczości przez Patronite. Zapewnisz nam w ten sposób niezależność i możliwość rozwoju. Dzięki wpłatom od czytelników możemy codziennie dostarczać rzetelne wieści ze świata Gwiezdnych wojen!

Kliknij TUTAJ, aby dowiedzieć się więcej.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.