GrySeriale

Kompozytor muzyki do „Republic Commando” niedawno znów pracował przy projekcie Star Wars

Być może nazwisko Jesse Harlin nie jest dziś szczególnie znane pośród fanów Gwiezdnych wojen, ale powinno być kojarzone przez nieco starszych miłośników gier wideo, którzy mieli okazję obcować ze stworzoną przez LucasArts grą FPS Star Wars: Republic Commando. Bohater dzisiejszego newsa był bowiem kompozytorem muzyki m.in. do wspomnianego tytułu, lecz pracował też chociażby przy klasycznym Battlefront II z 2005 roku. Jak się okazuje, po kilkunastu latach znów dane mu było powrócić do odległej galaktyki – artysta zdradził, że miał niedawno okazję pracować nad tajemniczym projektem związanym z marką Star Wars.

Co jednak jeszcze ciekawsze, Harlin ujawnił niedawno na Twitterze, że w swojej pracy raz jeszcze wykorzystał utwór Vode An, z którego kojarzona jest właśnie gra wideo o Komandosach Republiki.

„Wow. Ogromnie mi schlebiasz. Dziękuję, Max.

W zasadzie miałem okazję znów pracować przy Vode An na potrzeby projektu Star Wars, dla którego komponowałem latem. Fajnie było odkurzyć go po 15 latach (!!!).

Wkrótce dowiecie się więcej.”

Taka informacja w pierwszej chwili przywodzi na myśl jedno – powstaje sequel lub remake ukochanego przez wielu tytułu o klonach, który obecnie należy do Legend (choć same postaci są kanoniczne, ponieważ pojawiły się w serialu The Clone Wars). Sprawa może jednak nie być taka prosta, gdyż możliwości, jak zawsze zresztą, jest kilka:

  • faktycznie powstaje kanoniczne Republic Commando,
  • jakiś motyw związany z Komandosami pojawi się w The Mandalorian (czas powstania partytury Harlina mniej więcej zbiega się z tym, gdy dla serialu tworzył Ludwig Göransson),
  • coś związanego z Komandosami zawarte zostanie animowanej serii The Bad Batch, która ma trafić na Disney+ w najbliższych miesiącach.

Jakakolwiek z tych opcji okazałaby się prawdziwa, niezmiernie ekscytująca jest perspektywa ponownego spotkania Komandosów Republiki – w tej czy innej formie.

Pozostaje zatem wziąć sobie do serca radę kompozytora i cierpliwie oczekiwać rychłych informacji na temat tego, gdzie będziemy mogli ponownie usłyszeć legendarne Vode An. Tak przy okazji, chyba warto sobie odświeżyć utwór, nie sądzicie?

https://youtu.be/iiNyQD5Yq3E

Podoba Ci się nasza praca? Rozważ wsparcie naszej twórczości przez Patronite. Zapewnisz nam w ten sposób niezależność i możliwość rozwoju. Dzięki wpłatom od czytelników możemy codziennie dostarczać rzetelne wieści ze świata Gwiezdnych wojen!

Kliknij TUTAJ, aby dowiedzieć się więcej.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.