Seriale

[Plotka] Produkcja 3. sezonu „The Mandalorian” opóźniona przez spin-off o Bobie Fetcie

Praktycznie od samego początku emisji The Mandalorian wiadomo było, iż pierwszy serial aktorski Star Wars okazał się prawdziwym hitem, co z kolei oczywiście błyskawicznie wskazało, że nie trzeba martwić się o przyszły rozwój projektu. I tak rzeczywiście jest – w zeszłym tygodniu rozpoczęła się dystrybucja kontynuacji serii, a od dłuższego czasu wiemy o planach na realizację kolejnych: nie tylko 3., ale również i 4. sezonu. Niewykluczone jednak, iż plany te będą musiały chwilę odczekać, choć poza potencjalnym drobnym opóźnieniem nie są to wieści złe, a wręcz – jeśli okażą się prawdziwe – świadczące o bardzo dobrym stanie marki.

Jak informuje Deadline, na ten moment brakuje jednoznacznych doniesień na temat czasu startu produkcji 3. sezonu The Mandalorian. Część źródeł mówi bowiem, że Lucasfilm powróci do pracy nad projektem już w ciągu najbliższych tygodni – pomiędzy przyszłym tygodniem a początkiem grudnia. Według innych natomiast miałoby się to stać dopiero wiosną przyszłego roku. Skąd tak ogromna rozbieżność? Podobno (i warto zaznaczyć, iż sama redaktorka odpowiedzialna za artykuł podkreśla, że nie są to pewne informacje) sprzeczności mogą wynikać z faktu, iż równolegle przygotowywany jest inny tytuł związany z The Mandalorian, spin-off serialu, który wytwórnia stara się trzymać w sekrecie. Takie wyjaśnienie drobnego zamieszania nie wydaje się nieprawdopodobne – szczególnie, że tym projektem rzekomo (znów) może być miniserial poświęcony bardzo konkretnemu bohaterowi, który w tym momencie zdaje się być kreowany na całkiem istotną część historii Dina Djarina. Chodzi oczywiście o Bobę Fetta, odgrywanego przez Temuerę Morrisona, którego mogliśmy zobaczyć pod koniec pierwszego odcinka 2. sezonu.

The Mandalorian: Chapter 9 – grafika koncepcyjna

Taka wersja wydarzeń spina się na spójną narrację: o roli Boby Fetta w opowieści Jona Favreau o mandaloriańskim łowcy nagród i jego podopiecznym wiemy bardzo niewiele, więc nie byłoby zaskoczeniem, gdyby Lucasfilm chciał zachować jak najwięcej informacji dotyczących wszystkich przyszłych występów bohatera w sekrecie. A że projekt mu poświęcony miałby być z The Mandalorian powiązany, jak najbardziej możliwa wydaje się sytuacja, w której do kogoś docierają błędne informacje o planach produkcyjnych. Być może też realizacja kolejnego sezonu pierwszego serialu aktorskiego Star Wars rzeczywiście planowana była na bliższy termin i właśnie została odsunięta, ustępując miejsca mniejszemu projektowi pobocznemu, który w innym układzie mógłby nie powstać.

Jednocześnie jednak należy pamiętać, że nawet autorka tekstu Deadline przekazuje te doniesienia ze sporym dystansem. Niewykluczone zatem, że podobny projekt wcale nie powstaje, a sprzeczne daty rozpoczęcia produkcji 3. sezonu The Mandalorian mogą wynikać równie dobrze z różnego stopnia doinformowania w kwestii dostosowywania się Lucasfilmu do nieustającej epidemii. Na ten moment niestety zwyczajnie nie dysponujemy wystarczająco pewnymi informacjami, by być w stanie ocenić sytuację jednoznacznie, nawet w przybliżeniu. W związku z tym klasycznie zmuszeni jesteśmy czekać na więcej doniesień w tej kwestii.

Tymczasem za nami debiuty już dwóch odcinków 2. sezonu The Mandalorian: pierwszy, The Marshal, trafił na Disney+ w ubiegłym tygodniu, zaś drugi, The Passenger, ma swoją premierę właśnie dziś. Kolejne epizody będą trafiać na platformę streamingową w każdy piątek, a że łącznie – podobnie jak w przypadku 1. sezonu – będzie ich osiem, emisja zakończy się 18 grudnia.

Podoba Ci się nasza praca? Rozważ wsparcie naszej twórczości przez Patronite. Zapewnisz nam w ten sposób niezależność i możliwość rozwoju. Dzięki wpłatom od czytelników możemy codziennie dostarczać rzetelne wieści ze świata Gwiezdnych wojen!

Kliknij TUTAJ, aby dowiedzieć się więcej.

Podobne posty

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.