Seriale

Fragment muzyki z „Przebudzenia Mocy” pojawił się w nowym odcinku „The Mandalorian”

Wielu widzów oraz fanów chwali oba sezony The Mandalorian za świetną ścieżkę dźwiękową, której autorem jest Ludwig Göransson. Utwory szwedzkiego kompozytora nadają serialowi niesamowitego klimatu, łącząc kosmiczną baśń z motywami westernu. Okazuje się jednak, że przy pracy nad partyturą do Rozdziału 10, który zadebiutował wczoraj na Disney+, Ludwig postanowił skorzystać z dorobku Johna Williamsa, dzięki któremu muzyka z Gwiezdnych wojen od dziesięcioleci jest niezwykle rozpoznawalna.

Jak zauważyli w sieci co uważniejsi fani, pod koniec odcinka, kiedy piloci Nowej Republiki pomagają Dinowi pokonać krwiożercze pająki i po krótkiej konwersacji szykują się do odlotu, pojawia się fragment utworu March of the Resistance, który po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć w Przebudzeniu Mocy.

Pełny utwór możecie odsłuchać poniżej.

Oczywiście na pierwszy rzut oka nie ma nic dziwnego w tym, że gwiezdnowojenna muzyka pojawia się w produkcji Star Wars, natomiast jako fan doceniam takie subtelne nawiązania do innych dzieł z uniwersum. Biorąc pod uwagę nieco odmienny klimat The Mandalorian oraz fakt, że muzykę dla serialu tworzy nowy kompozytor, takie smaczki cieszą jeszcze bardziej.

Trzeci odcinek 2. sezonu serii live action zadebiutuje 13 listopada na Disney+.

Podoba Ci się nasza praca? Rozważ wsparcie naszej twórczości przez Patronite. Zapewnisz nam w ten sposób niezależność i możliwość rozwoju. Dzięki wpłatom od czytelników możemy codziennie dostarczać rzetelne wieści ze świata Gwiezdnych wojen!

Kliknij TUTAJ, aby dowiedzieć się więcej.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.