Seriale

Leslye Headland korzysta z geografii uniwersum Star Wars jako punktu wyjścia dla swojego serialu

W maju tego roku Internet obiegła informacja o powstawaniu kolejnego serialu aktorskiego z uniwersum Star Wars, którego protagonistką ma być postać kobieca, zaś showrunnerką i scenarzystką projektu jest Leslye Headland (Russian Doll). W ostatnich dniach twórczyni udzieliła wywiadu youtuberce z kanału Fantastic Frankey (przez ComicBook), gdzie omówiła kilka interesujących kwestii związanych z nadchodzącą gwiezdnowojenną serią.

Na początek Headland zdradziła, że okres, w którym rozgrywać będzie się produkcja, nie został wcześniej zbyt dokładnie przedstawiony fanom Gwiezdnych wojen.

„Powiedziałbym, że znajduje się w wycinku uniwersum i miejscu na osi czasu, o których niewiele wiemy.”

Później showrunnerka nakreśliła, jak serial będzie się wpasowywał w aktualny kanon Star Wars.

„Sądzę, że jeśli Gwiezdne wojny to religia… Lubię myśleć o mojej produkcji jako o namiocie odnowy [ang. tent revival]. Możesz do niego przyjść, jeśli chcesz. Będziemy rozmawiać o fajnych rzeczach. To są kwestie, o których jeszcze nie rozmawialiśmy w kanonie. Będą pewne postacie, których wcześniej nie poznaliście.”

Twórczyni podkreśliła, że w kreowaniu wiarygodnego dzieła ważne jest zarówno jego podłoże emocjonalne, jak i zdecydowane ugruntowanie go w konkretnych miejscach oraz czasie.

„Każda historia zaczyna się od tego pytania: »Gdzie jesteśmy?«, ponieważ zawsze w ten sposób zakotwiczam się w konkretnym świecie. Nie mogę po prostu zacząć od stwierdzenia: »Mam fajny, emocjonalny pomysł« lub »Mam fajną koncepcję, którą chciałabym rozwinąć«.

To wszystko jest świetne i warto się tego trzymać, ale trzeba też pamiętać, że to realistyczny świat z rzeczywistymi miejscami. Gdzie jesteśmy? Kogo tam spotkamy? Ile wiemy o tym, kto tam jest, a ile nie wiemy? Na podstawie tego, co wiemy o tym, kto tam jest, co możemy wywnioskować z polityczno-ekonomicznej struktury tego miejsca, a następnie, jak to się łączy z historią, którą chcemy opowiedzieć?”

Na koniec dowiadujemy się, że na płaszczyźnie geograficznej (czyli ilości odwiedzanych lokacji) serial będzie pełnymi garściami czerpał z podejścia do tematu, jakie mogliśmy obserwować w filmach o Indianie Jonesie.

„W moim podejściu nie chodzi o poruszanie się po uniwersum Gwiezdnych wojen w sposób filmowy lub artystyczny. Właściwie to trochę przeczesuję ten świat pod kątem geograficznym i wyruszam w dosłowną podróż. Kiedy prezentowaliśmy nasze pomysły, mój projektant stworzył coś podobnego do przygód Indiany Jonesa – »Idziemy tutaj, a potem idziemy tutaj«, z przerywaną czerwoną linią, która symbolizuje naszą podróż, dokładnie pokazując, dokąd zmierzamy”.

Po wypowiedziach Leslye Headland osobiście nabieram coraz większego przekonania, iż Lucasfilm wybrał właściwą osobę na właściwe miejsce. Co prawda nie można jeszcze zweryfikować, czy jej pomysł na historię przypadnie fanom do gustu, ale z całą pewnością wie ona, jak podejść do tworzenia dzieła, które będzie solidnie zakotwiczone w uniwersum odległej galaktyki, czerpiąc garściami z jego bogatej historii i geografii.

Póki co nie znamy przybliżonej daty premiery produkcji na Disney+, jednak biorąc pod uwagę ilość powstających serii live action, jakie mają debiutować na platformie w ciągu najbliższych dwóch lat (kolejne sezony The Mandalorian, seriale o Cassianie Andorze oraz o Obi-Wanie Kenobim), powinniśmy przygotować się na to, że nie będzie to termin szybszy niż końcówka 2021 lub początek 2022 roku.

Podoba Ci się nasza praca? Rozważ wsparcie naszej twórczości przez Patronite. Zapewnisz nam w ten sposób niezależność i możliwość rozwoju. Dzięki wpłatom od czytelników możemy codziennie dostarczać rzetelne wieści ze świata Gwiezdnych wojen!

Kliknij TUTAJ, aby dowiedzieć się więcej.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.