Saga Star Wars

Darth Maul i Darth Talon złoczyńcami sequeli Star Wars planowanych przez George’a Lucasa

Nie od dziś wiadomo, że po sukcesie oryginalnej trylogii Gwiezdnych wojen George Lucas miał pomysły na rozwój powstałego uniwersum wykraczające poza zrealizowane później Prequele czy utwory niefilmowe. Wiemy, że w głowie Lucasa zrodził się plan kontynuowania Sagi – do niczego ostatecznie oczywiście nie doszło, a gdy Lucasfilm został sprzedany, nowa trylogia powstała już bez udziału oryginalnego twórcy. Na przestrzeni lat docierały jednak do nas informacje na temat niezrealizowanych projektów i z pewnością niejeden fan Star Wars zastanawiał się, co by było, gdyby losy fikcyjnego świata jednak potoczyły się inaczej.

Dziś do sieci trafiły kolejne pomysły, które stanowić mogą część odpowiedzi na powyższe pytanie. Na Reddicie pojawił się bowiem fragment książki The Star Wars Archives: Episodes I-III, w którym George Lucas opowiada o swoich początkowych planach na Sequele. Jak się okazuje, złoczyńcą miał być Darth Maul, działający ze swoją uczennicą Darth Talon – wygląda na to, że jego wątek w odrobinę zmienionej formie ostatecznie zobaczyliśmy w Wojnach klonów i Rebeliantach (i w pewnym sensie w Solo). Zobaczyć mieliśmy również powstawanie Republiki i odbudowę Zakonu Jedi. Wszystko zresztą możecie przeczytać poniżej.

„Darth Maul trenował dziewczynę, Darth Talon, która pojawiła się w komiksach jako jego uczennica. Była nowym Vaderem i to ona uczestniczyła w większości akcji. Więc to było dwoje głównych złoczyńców trylogii. Maul zostaje ojcem chrzestnym świata przestępczego we wszechświecie, bo przejmuje kontrolę po upadku Imperium.

Filmy opowiadają o tym, jak Leia – bo któż inny mógłby być przywódcą – stara się zbudować Republikę. Istnieją jej struktury, ale trzeba wyrwać kontrolę z rąk gangsterów. To była główna historia.

Zaczyna się kilka lat po Powrocie Jedi i szybko zostaje ustanowione istnienie świata przestępczego, niezależnych szturmowców z własnymi planetami i że Luke próbuje odbudować Jedi. Wieści się rozchodzą i okazuje się, że ze 100 tysięcy Jedi przy życiu zostało 50, może 100. Jedi muszą odbudowywać się od zera, więc Luke musi znaleźć dwu-trzyletnie dzieci do szkolenia. Minie 20 lat, nim pojawi się nowe pokolenie Jedi.

Pod koniec trylogii Luke odbudowałby Zakon w sporej części i powstałaby Nowa Republika, a Leia, Senator Organa, zostałaby Najwyższą Kanclerz z kontrolą nad wszystkim. Więc ostatecznie to ona byłaby Wybraną.”

Trzeba przyznać, że pomysły George’a Lucasa brzmią całkiem intrygująco i z pewnością ciekawie byłoby móc ich doświadczyć za pośrednictwem filmów, a nie ogólnikowych opisów i pojedynczych informacji. Niestety twórca stracił zapał do rozwijania świata Gwiezdnych wojen po fatalnym przyjęciu Prequeli przez fanów – miejmy nadzieję, że podobna sytuacja nie przytrafi się już nigdy nikomu pracującemu nad filmami Star Wars: jak wiemy, sprzyjające okoliczności zawsze są dobrą podstawą do realizacji interesujących idei.

Podoba Ci się nasza praca? Rozważ wsparcie naszej twórczości przez Patronite. Zapewnisz nam w ten sposób niezależność i możliwość rozwoju. Dzięki wpłatom od czytelników możemy codziennie dostarczać rzetelne wieści ze świata Gwiezdnych wojen!

Kliknij TUTAJ, aby dowiedzieć się więcej.

Podobne posty

4 komentarzy

  1. Ten opis jest tak bardzo w moim guście… kurde straszna szkoda, że 1-3 zostało tak źle nakręcone.
    Filmy jako filmy mają za duże przepaści i braki, przez co nie oglądając np Wojen klonów po prostu się nie kleją.
    Z drugiej strony szkiców scenariusza Lucasa było 'miljart’ więc niekoniecznie sam by to poprowadził w ten sposób.
    Nadal jest miejsce gdzieś w tle Łotra 1 czy Rebeliantów na poprowadzenie tego wątki z Maulem i Talon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.