GrySeriale

Aktorka z „Battlefronta II” wzięła udział w „The Mandalorian” i z chęcią wróci jeszcze do roli Iden Versio

Praktycznie każdy odcinek The Mandalorian zawiera w sobie Easter eggi nawiązujące do istniejących już projektów Star Wars czy nawet innych tekstów kultury – ich niewielkie podsumowania możecie zresztą przeczytać w naszych artykułach. W najnowszym epizodzie zatytułowanym The Heiress oczywiście również ich nie zabrakło, jednak jeden jest szczególny.

Jak się okazuje, w jego realizacji wzięła udział Janina Gavankar – aktorka, która udzieliła twarzy i głosu Iden Versio na potrzeby kampanii Battlefronta II. Nie był to jednak klasyczny występ gościnny, bo o ile te zwykle można po prostu przeoczyć, w tym przypadku dostrzeżenie aktorki było po prostu niemożliwe: odpowiedzialna była bowiem za obsługę części animatronicznych elementów maski Kalamarianina, który miał naprawić statek głównego bohatera. W wywiadzie udzielonym portalowi IGN Gavankar ujawniła kulisy tego niespodziewanego angażu – wszystko dzięki znajomości z Frankiem Ippolito, który przygotowywał efekty Kalamarian.

„Do animowania głowy potrzeba dwóch lalkarzy. Potrzebowali drugiej osoby tylko do zajęcia się nozdrzami tej postaci. Ippolito zadzwonił do mnie i spytał: »Czy chcesz przyjść animować nozdrza tego Kalamarianina?«. A ja odpowiedziałam: »Cholera, oczywiście!«.”

The Mandalorian – kadr z odcinka The Heiress (reż. Bryce Dallas Howard)

Janina Gavankar ma jednak nadzieję, że nie był to jej ostatni wkład w rozwój uniwersum Gwiezdnych wojen. Jak przyznała, zdecydowanie byłaby zainteresowana eksploracją losów swojej bohaterki z Battlefronta II, bo jak sama zauważyła, jak najbardziej jest na to przestrzeń.

„Wiemy, że zginęła, ale nic nie wiadomo o latach przed tym. Jest tam spory kawałek życia, więc gdyby ktokolwiek poprosił mnie o ponowne wcielenie się w Iden, byłabym zachwycona.”

Biorąc pod uwagę okres, w którym rozgrywa się akcja The Mandalorian, być może nawet powrót Gavankar do roli w świecie Star Wars mógłby mieć miejsce właśnie w ramach tego serialu – z tym, że w bardziej widocznej formie niż w ostatnim odcinku. Produkcja emitowana na Disney+, jak już wspomnieliśmy, bardzo chętnie nawiązuje do reszty uniwersum, a teraz zaczyna też przenosić coraz więcej jego elementów do live action. Kto wie, czy Din Djarin i Dziecko jeszcze nie napotkają na swojej drodze Iden Versio?

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.