Książki i komiksy

Zmiany na polskim rynku komiksowym! Koniec Star Wars Komiks, początek nowych wydań

[Aktualizacja 19.11.2020] Oficjalny profil Star Wars Komiks na Facebooku potwierdził część zapowiedzi. Dotyczą one wydań Trade Paperback. Pierwsze tomy serii Star Wars (2020), Darth Vader (2020) oraz Łowcy nagród pojawią się na rynku w kwietniu i maju 2021 roku. Kolejne projekty, których treści jeszcze nie znamy, ale przypuszczalnie będą to antologie Age of lub komiksy z ery The High Republic, zostaną uruchomione jesienią.


Na trwającym obecnie w wersji online Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi mogliśmy poznać przyszłość polskich wydań komiksów spod szyldu Gwiezdnych wojen, która rysuje się w dużo żywszych barwach, niż mogły to zapowiadać ostatnie miesiące. Ekscytującymi zapowiedziami podzielił się Tomasz Kołodziejczak, jeden z dyrektorów wydawnictwa Egmont.

Przede wszystkim czeka nas koniec Star Wars Komiks w obecnym wydaniu. Od lutego możemy spodziewać się tylko i wyłącznie dokończenia już rozpoczętych serii, a więc Star Wars z 2015 roku oraz przygód szalonej pani archeolog w Doctor Aphrze.

Wygaszenie jednej serii oznacza jednocześnie początek nowej. Od kwietnia na rynku pojawiać się będą komiksy w tzw. formacie Trade Paperback, czyli w miękkiej oprawie ze skrzydełkami, jaką możemy kojarzyć z egmontowskich wydań Star Wars Legendy lub superbohaterskich komiksów Marvela i DC. Zawartość takiego formatu jest zbliżona do tego, co otrzymywaliśmy w ramach Star Wars Komiks – jeden story arc należący do danej serii. Nowy format przekłada się niestety na wzrost ceny – z 19,99 zł do 39,99 zł – jednak zyskamy za to wydania o lepszej jakości, które będą pojawiać się na polskim rynku o wiele szybciej niż dotąd. Startowymi seriami mają być bowiem obecnie wydawane komiksy z serii Star Wars (2020), Darth Vader (2020) oraz Bounty Hunters. Ponadto możemy spodziewać się dużej liczby one-shotów (przypuszczalnie chodzi o antologie Age of Republic/Rebellion/Resistance), a samo wydawnictwo jak najprędzej będzie chciało wydać u nas komiksy z nowej ery The High Republic!

Złe informacje mamy za to dla fanów komiksów z Expanded Universe – zgodnie z przewidywaniami, linia Star Wars Legendy została wygaszona.

Wszelkie podane powyżej informacje przekazujemy Wam na podstawie tego, co można było usłyszeć podczas MFKiG i wciąż należy podchodzić do nich z dystansem – przynajmniej dopóki Egmont nie potwierdzi ich w formie pisemnej.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.