Gry

„Star Wars Jedi: Upadły zakon” drugą najlepiej sprzedającą się grą w USA

Parę dni temu gra Jedi: Fallen Order obchodziła swoje pierwsze urodziny. W ciągu tych 12 miesięcy od premiery tytuł osiągnął ogromny sukces sprzedażowy – to akurat wiemy już od dawna i informacja taka nikogo nie powinna dziś zaskakiwać. Jednak skala tego sukcesu nie była do końca znana, a z oficjalnych komunikatów Electronic Arts oraz Respawn Entertainment wynikało jedynie, że wyniki przeszły wszelkie oczekiwania. Teraz już wiemy, skąd tak optymistyczne komentarze – Upadły zakon w samych tylko Stanach Zjednoczonych był w tym roku na drugim miejscu pod względem liczby sprzedanych kopii.

Informację przekazał na Twitterze uznany analityk branży gier wideo, Mat Piscatella, podając, że przygody Cala Kestisa ustępowały w tegorocznych statystykach sprzedaży jedynie grze Call of Duty: Modern Warfare. Gwiezdnowojenna przygodówka pobiła zatem produkcje pokroju Ghost of Tsushima, The Last of Us Part II czy Animal Crossing: New Horizons.

https://twitter.com/MatPiscatella/status/1328026262556721152

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, nie powinny dziwić doniesienia, że Respawn pracuje już nad sequelem Fallen Order. Udany debiut tytułu wyraźnie pokazał, że na rynku wciąż jest ogromne zainteresowanie grami single player z ciekawą historią, choć parę lat wcześniej włodarze EA konsekwentnie twierdzili, iż przyszłość leży w produkcjach sieciowych.

W ostatnim czasie dotarły do nas również plotki, wedle których szykowana miała być spora aktualizacja z dodatkową zawartością do Upadłego zakonu, jednak od tamtej pory temat ucichł. Wydawałoby się, że dobrym czasem na ogłoszenie jakiegoś dodatku byłyby urodziny produkcji, lecz te już minęły. Pozostaje oczekiwać jakichś oficjalnych wieści i mieć nadzieję, że doniesienia rzeczywiście się spełnią.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.