Seriale

„The Mandalorian” – antagonista z trylogii Sequeli pojawia się w najnowszym odcinku serialu

Czwarty odcinek 2. sezonu The Mandalorian bez wątpienia nie ustrzegł się kilku wad, lecz jednocześnie był to prawdziwy kamień milowy w kontekście ukierunkowania fabuły całego serialu w naprawdę interesującą stronę. Jeśli obejrzeliście już najnowszy epizod, z pewnością zastanawialiście się, co (lub kto) właściwie znajduje się w zbiornikach, jakie bohaterowie odnaleźli w imperialnej placówce na Nevarro. Odpowiedź tradycyjnie kryje się w subtelnych wskazówkach.

Jeżeli Waszym skojarzeniem podczas wczorajszego seansu było laboratorium Palpatine’a na Exegolu, gdzie mogliśmy zobaczyć kopie Najwyższego Wodza Snoke’a, to… cóż, wygląda na to, że nie pomyliliście się za bardzo. Jeszcze wczoraj sami nie do końca wiedzieliśmy, co myśleć o scenach przedstawionych w Rozdziale 12, jednakże wskazówki są wyraźne i mówią same za siebie.

Pierwszym szczegółem, na jaki warto zwrócić uwagę, jest podobieństwo głowy jednego z klonów do głowy Snoke’a. Kształt czaszki, układ uszu, a nawet specyficzna rana na głowie wydają się być bardzo podobne. Natomiast sądząc po narośli na ciele ze zbiornika, podczas badań na Nevarro coś poszło nie tak.

Rozumiemy jednak, że część z Was wciąż może nie czuć się do końca przekonana. Koronnym dowodem na potwierdzenie tezy o Snoke’u jest muzyka, którą możemy usłyszeć, gdy bohaterowie odnajdują laboratorium. Ludwig Göransson wyraźnie wplótł w swoją partyturę motyw muzyczny Najwyższego Wodza obecny w Przebudzeniu Mocy.

Poniżej możecie porównać muzykę z najnowszego odcinka The Mandalorian oraz z Epizodu VII.

Wygląda na to, że Mandalorianin w końcu zaczyna zabierać nas w rejony świata Gwiezdnych wojen, o których jeszcze przed premierą 1. sezonu mówili twórcy – powoli będziemy poznawać genezę Najwyższego Porządku oraz jego przywódcy, który w The Rise of Skywalker okazał się być klonem, natomiast sam film nie zdradził nic ponadto.

Piąty odcinek The Mandalorian zatytułowany The Jedi pojawi się na Disney+ już w następny piątek, 27 listopada. Jak sugeruje jego tytuł, spotkamy wówczas Ahsokę Tano.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.