Fanmade

Powstaje dokument poświęcony „Holiday Special” – opublikowano pierwszy zwiastun filmu

Fani Gwiezdnych wojen zazwyczaj w mało której kwestii są w stanie dojść do porozumienia – istnieje jednak jeden temat, który raczej nie wzbudzał szczególnych podziałów. Chodzi o świąteczną produkcję z 1979 roku, której istnieniu najchętniej zaprzeczyłby sam George Lucas. Pomimo tego The Star Wars Holiday Special w ostatnim czasie stał się dość popularnym zagadnieniem: w bijącym rekordy oglądalności The Mandalorian znaleźć można nawiązania do niesławnego tytułu, a zaledwie kilka dni temu na Disney+ trafił krótkometrażowy film LEGO Star Wars Holiday Special, w dość oczywisty sposób nawiązujący do legendarnego dzieła. Jak się okazuje, do tego zestawu dołączy także dokument poświęcony wyjątkowej próbie rozszerzenia uniwersum.

Jak ogłosił portal io9, Jeremy Coon (Raiders!: The Story of the Greatest Fan Film Ever Made) i Steve Kozak pracują nad filmem A Disturbance in the Force („Zakłócenie w Mocy”). Ma to być uważne studium procesu produkcyjnego stojącego za powstaniem Holiday Special.

„Większość uwagi skupionej na Holiday Special poświęcana jest na to, jak zły jest i nie stoi za tym nic więcej. Nasz film nie będzie polegać na dorzucaniu się do tego zjawiska, nikt nie chciałby tego oglądać. Jesteśmy dogłębnie dociekliwi, a powstanie Speciala, niczym cebula, ma znacznie więcej warstw, niż można by się spodziewać.”

Poniżej możecie obejrzeć zapowiedź projektu opublikowaną przez twórców. Na razie przed Coonem i Kozakiem pozostaje jeszcze trochę pracy – w tym wywiadów, które chcieliby przeprowadzić choćby z Harrisonem Fordem, Markiem Hamillem czy, jeśli nadarzy się ku temu okazja, nawet z George’em Lucasem.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy można spodziewać się debiutu pełnego dokumentu, jednak autorzy zachęcają do rejestracji na stronie A Disturbance in the Force, co pozwoli na wczesny dostęp do wyświetlania filmu, gdy ten będzie już gotowy.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.