Saga Star WarsWydarzenia

„The Rise of Skywalker” nominowany do Grammy za najlepszą ścieżkę dźwiękową

Już pod koniec stycznia przyszłego roku, a więc za nieco ponad dwa miesiące, rozdane zostaną Grammy – nagrody przyznawane przez amerykańską National Academy of Recording Arts and Sciences. Dziś ogłoszono nominacje i, jak się okazało, na ich liście znalazło się miejsce dla Gwiezdnych wojen.

Jedną z kategorii, w której przyznawane są statuetki obrazujące gramofon, jest muzyka w mediach wizualnych. W niej z kolei odnaleźć można podkategorię wyróżniającą oryginalne ścieżki dźwiękowe w filmach. I w niej właśnie John Williams będzie miał szansę na wygraną za swoją pracę nad The Rise of Skywalker, ostatnim epizodem sagi Star Wars. Kompozycje z odległej galaktyki rywalizować będą z następującymi filmami: Ad Astra (Max Richter), Becoming (Kamasi Washington), Joker (Hildur Guðnadóttir) i 1917 (Thomas Newman).

Laureatów nadchodzącego rozdania Grammy poznamy 31 stycznia 2021.

Podobne posty

Jeden komentarz

  1. Zaczynam się przekonywać do Tej odsłony, ale pod warunkiem wykluczenia VII i VIII, a najlepszą ścieżkę dźwiękową ma „Mroczne Widmo” i śmiem twierdzić, że również „Mandalorian”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.