Wydarzenia

Rosario Dawson odpowiada na oskarżenia i toczący się przeciw niej proces

Jesteśmy już po 13. Rozdziale serialu The Mandalorian, w którym to debiut w wersji aktorskiej zaliczyła Ahsoka Tano. W tej roli wystąpiła Rosario Dawson, której casting wzbudzał w niektórych kręgach fanów spore kontrowersje od czasu, kiedy wyciekł do mediów. Chodziło bowiem o nadal toczące się przeciwko niej postępowanie w sprawie znęcania się, gróźb oraz pobicia osoby transseksualnej.

Rosario zabrała głos we wspomnianej sprawie. Jak możemy przeczytać w wywiadzie opublikowanym wczoraj przez portal Vanity Fair:

„Na początku chciałabym zaznaczyć, że rozumiem, dlaczego ludzie byli zaniepokojeni. Na ich miejscu też bym była, gdybym usłyszała takie oskarżenia. Jednak w ostatnich miesiącach prawda wyszła na jaw. Każdy pozew dotyczący dyskryminacji został wycofany przez powoda, a fakt, że pochodziły one od kogoś, kogo znam od wielu lat i komu moja rodzina starała się pomóc, naprawdę mnie zasmucił. Mimo to nadal jestem dla niego pełna empatii.”

Rzeczywiście, akta sądowe pokazują, że 18 z 20 pozwów zostało wycofanych. Pozostałe dwa nadal będą rozpatrywane i dotyczą fizycznego ataku, jednak oskarżoną jest matka Rosario, a przeciw samej aktorce nie toczą się obecnie żadne postępowania. Dawson zapewnia, że nigdy nie była transfobką i zawsze aktywnie wspierała osoby ze społeczności LGBT+. Jak mówi sama zainteresowana, opisywane sytuacje dyskryminacji nigdy nie miały miejsca i dlatego też pozwy zostały wycofane, a jej status czy partner będący wpływowym politykiem w żaden sposób się do tego nie przyczynili.

1 komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.