Gry

Ubisoft stworzy nową grę ze świata Star Wars!

Wielkie zmiany szykują się na rynku gier wideo! Lucasfilm Games ogłosił dziś, że rozpoczyna współpracę z firmą Ubisoft w celu stworzenia gry Star Wars z otwartym światem. Tytuł zostanie opracowany przez należące do Ubisoftu studio Massive Entertainment. Jest to pierwszy przypadek od lat (nie licząc LEGO Star Wars od TT Games), kiedy deweloper nienależący do EA wyprodukuje grę Star Wars – kończy się tym samym prawie 8-letni okres wyłączności „Elektroników”. Trwają również prace nad nową grą z uniwersum Indiany Jonesa, która ma zostać opracowana przez Bethesda Game Studios, o czym pisaliśmy wczoraj.

Prace nad nowym tytułem ze świata Gwiezdnych wojen są wciąż na bardzo wczesnym etapie – Massive nadal prowadzi rekrutację do projektu, więc szczegóły na jego temat są raczej skąpe. Julian Gerighty, odpowiedzialny wcześniej za takie tytuły, jak The Division 2 i The Crew, będzie pełnił funkcję dyrektora kreatywnego gry z odległej galaktyki, a sama produkcja będzie korzystała z silnika Snowdrop firmy Massive. Lucasfilm Games nie ujawniło nic o postaciach ani okresie Gwiezdnych wojen, w jakim miałaby toczyć się gra.

Jeszcze w ubiegłym roku EA sugerowało, że firma zachowa wyłączność na wydawanie gier Star Wars przez kolejnych 10 lat, jednak teraz wydaje się, że było błędne założenie. Nowe informacje nie oznaczają jednak, że Electronic Arts zostało całkiem odsunięte – amerykański gigant będzie nadal rozwiajać growy segment marki, ale Lucasfilm Games może teraz swobodnie szukać innych partnerów.

Jak powiedział w rozmowie z WIRED Sean Shoptaw, starszy wiceprezes ds. gier i interaktywnych doświadczeń w Disney:

„EA jest dla nas strategicznym i ważnym partnerem – teraz i w przyszłości – ale czuliśmy, że jest też miejsce dla innych.”

Podobne posty

13 komentarzy

  1. To brzmi zacnie… Oczywiście najbardziej cenię to studio za genialnego Rayman 2 i 3 (Hodlum Havoc). Później ta seria została zaorana jakimiś białymi królikami, ale to temat na nie tutaj. Czuję się lekko podjarany ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.