Książki i komiksy

Star Wars: The High Republic na szczycie bestsellerów New York Timesa

Zaledwie kilkanaście dni minęło od premiery pierwszych pozycji książkowych i komiksowych, otwierających nową erę uniwersum Star Wars. 5 stycznia zadebiutowały powieści Light of the Jedi pióra Charlesa Soule’a (naszą recenzję znajdziecie tutaj), A Test of Courage autorstwa Justiny Ireland oraz 1. zeszyt serii komiksowej The High Republic (jego również ocenialiśmy). W ciągu niecałych dwóch tygodni obecności na rynku zarówno książki, jak i komiksy zdążyły podbić serca fanów, czego dowodem może być najnowsza lista bestsellerów New York Timesa.

Jeden z najważniejszych amerykańskich dzienników co jakiś czas publikuje listę najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się książek na tamtejszym rynku. Jak się okazuje, tym razem szczyt zestawienia okupują najnowsze dzieła spod szyldu Gwiezdnych wojen.

Książka Light of the Jedi uplasowała się na 1. miejscu w kategorii fikcji w twardej oprawie oraz na 2. miejscu w kategorii ogólnej, gdzie porównywane są zarówno kopie fizyczne, jak i e-booki. Na podium trafiło również A Test of Courage, zajmując 2. miejsce pośród pozycji młodzieżowych.

W międzyczasie na kanale Star Wars Explained pojawił się interesujący wywiad z jednym z autorów The High Republic – wspomnianym już Charlesem Soule’em. Zdradził w nim m.in., jak wygląda proces twórczy nowej ery, w ramach którego poszczególni autorzy dostają sporą dawkę swobody w kreowaniu fabuły oraz postaci, lecz później całość musi zostać skonsultowana z resztą ekipy, by móc połączyć powieści wszystkich pisarzy w spójną historię.

Soule nieśmiało zdradził również, że w przyszłości możemy spodziewać się wprowadzenia do THR pewnych znanych postaci (oprócz tych, które już tam są) – padło chociażby nazwisko Hutta Jabby.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.