Książki i komiksy

Zapowiedziano książkę opowiadającą Oryginalną Trylogię w stylu greckich eposów

Zaledwie tydzień temu opublikowaliśmy artykuł, w którym na podstawie strzępków informacji z różnych źródeł dociekaliśmy tematyki niezapowiedzianej książki z uniwersum Gwiezdnych wojen. Wczoraj wieczorem doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi i możemy powiedzieć, że mieliśmy rację!

W The Odyssey of Star Wars: An Epic Poem prześledzimy wydarzenia z finałowego aktu Łotra 1 oraz całej Oryginalnej Trylogii, tyle że przy zachowaniu literackiej formy właściwej antycznym, greckim eposom. Jak mówi sam autor, Jack Mitchell:

„Czytałem Homera i Wergiliusza za dnia, potem książki z Gwiezdnych wojen moim dzieciom na dobranoc. Wtedy uświadomiłem sobie, że Star Wars to nasza współczesna mitologia, którą właśnie przekazuję innym. To, co lubię w poezji, to jej poręczność – tutaj mamy całą trylogię w jednej książce. Myślę, że to filmy częściowo zmieniają nas w poetów. Kiedy je oglądamy, razem snujemy tę historię, słyszymy echa i aluzje – to dlatego zawsze są tak świeże. W tym długim poemacie staram się wyrazić słowami, w jaki sposób je oglądam.”

Trudno się nie zgodzić ze słowami Jacka. Zwłaszcza pierwsze 3 filmy utrzymane są w mitologicznym duchu – pełne dosłownej i przenośnej rycerskości, potworów i herosów, podniosłych wydarzeń i wielkich bitew, na archetypicznych bohaterach kończąc.

Przy okazji zapowiedzi opublikowano także okładkę książki:

The Odyssey of Star Wars: An Epic Poem ukaże się za Oceanem 28 września nakładem wydawnictwa Abrams Books.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.