Publicystyka
Popularne

“The Bad Batch” S01E03 – ciekawostki

Za nami kolejny odcinek animacji The Bad Batch – twórcy nie zawiedli nas zarówno pod kątem o całokształtu odcinka, jak i drobnych nawiązań. Przyjrzyjmy się więc, jakie Easter eggi dla nas przygotowano.

To jest jak poezja, to się rymuje

Sporo podobieństw można znaleźć między sekwencją lądowania Parszywej zgrai na księżycu a badaniem wnętrza kosmicznego ślimaka w Imperium kontratakuje. W obu przypadkach bohaterowie wychodzą ze swoich statków w mgłę, nosząc maski tlenowe, Omega w podobny do Lei sposób zostaje wystraszona przez stwora, zaś smok z księżyca Ordo, tak jak mynock, żywi się elektrycznością.


Projekt War Mantle

Projekt War-Mantle zostaje wspomniany w rozmowie Tarkina z wiceadmirałem Rampartem – to inicjatywa, której celem jest zastąpienie armii klonów poborowymi z różnych zakątków galaktyki. To jednak nie pierwszy raz, kiedy słyszymy nazwę tego projektu, bowiem został on wcześniej wspomniany w Łotrze 1, kiedy Cassian i Jyn przeszukiwali archiwum na Scarif. Tym samym poznaliśmy cel prawdopodobnie wszystkich tajnych projektów, których kryptonim padł w filmie


Nowe szaty Tarkina

W porównaniu do pierwszego odcinka serialu zaszła bardzo drobna zmiana w wyglądzie Tarkina, a konkretnie w plakietce, jaką nosi na mundurze. W Pokłosiu Tarkin miał rangę admirała, zaś w najnowszym epizodzie dumnie dzierży rangę moffa. Wielkim moffem został dopiero 14 lat przed bitwą o Yavin, o czym można przeczytać w powieści Tarkin.


Księżyc Mandalorian

Księżyc Ordo, na którym wylądowali członkowie Parszywej zgrai, to przypuszczalnie księżyc krążący dookoła planety Ordo, znajdującej się pod wpływami Mandalorian. Według kanonu setki, a nawet tysiące lat przed akcją serialu na planecie znajdował się mandaloriański Arsenał. Z kolei w Legendach Ordo było siedzibą klanu o tej samej nazwie, z którego pochodził m.in. Canderous Ordo – jeden z bohaterów gry Knights of the Old Republic.


Sprzęt z odzysku

Statek należący do powstańców Sawa Gerrery z Onderona jest lekko zmodyfikowaną kanonierką patrolową LAAT/le, które zostały wprowadzone w trakcie Wojen klonów do patrolowania ulic Coruscant, zaś w czasach Imperium zaczęto używać ich do patrolowania i eskorty także na innych planetach.


Nowy-stary głos

W wiceadmirała Ramparta wciela się Noshir Dalal, dla którego nie jest to pierwszy dubbing w świecie Gwiezdnych wojen. Kilka miesięcy temu mogliśmy usłyszeć go, gdy podkładał głos postaci Varko Greya – lidera Eskadry Tytan w grze Star Wars: Squadrons.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.