Publicystyka
Popularne

“The Bad Batch” S01E05 – ciekawostki

Ostatni odcinek The Bad Batch usatysfakcjonował nas nie tylko akcją i całokształtem wykonania, ale także bogatą liczbą różnorakich nawiązań, sięgających po wiele znanych elementów. W poniższym tekście przyjrzymy się tym najciekawszym.

Ord Mantell

Ord Mantell to kolejna (po Pantorze i Onderonie) znana planeta, na którą trafili członkowie Parszywej zgrai. Spośród wymienionych miejsc ma ona zdecydowanie najdłuższy staż w świecie Gwiezdnych wojen – po raz pierwszy została wspomniana już w Imperium kontratakuje przez Hana Solo, który podczas pobytu na planecie miał kłopoty z nieznanym łowcą nagród. Później lokacja ta wielokrotnie pojawiała się w książkach, komiksach i grach (choćby Shadows of the Empire), ale do niedawna ukazana została tylko w jednej animacji – Forces of Destiny.


Kolekcja hełmów

W pokoju Cid możemy podziwiać zaskakującą kolekcję wojskowych hełmów. Ścianę zdobi biały hełm klona z 2. fazy, biało-żółty hełm pilota (również 2. fazy) oraz biały hełm mandaloriański.


Zygerrianie

Zygerrianie powinni być doskonale znani z animowanych Wojen klonów, w których pojawiali się kilkukrotnie, w dodatku często jako łowcy niewolników. Jak widać, upadek Republiki wcale nie zmienił ich przyzwyczajeń. W dodatku nadal latają na brezakach, z których korzystali także we wspomnianej wcześniej animacji.


Nie pomyl rancora!

Muchi nie jest tym samym rancorem, z którym Luke walczy w Powrocie Jedi. Nie zgadza się nie tylko imię – w VI Epizodzie pojawia się Pateesa – ale na dodatek również płeć. Niewykluczone jednak, że Muchi okaże się być matką Pateesy.


Bib Fortuna

Może się to wydawać nieprawdopodobne, to dopiero pierwszy występ słynnego majordomusa Jabby w gwiezdnowojennej animacji, choć jego pierwszy model powstał już na potrzeby kinowego filmu Wojny klonów. Głosu Bibowi Fortunie udziela Matthew Wood, który w Mrocznym widmie i The Mandalorian zagrał go także fizycznie.


Kantyna

W kantynie na Ord Mantell możemy zobaczyć wyposażenie wyglądające podobnie do głów droidów z serii IG – dokładnie takie same urządzenia znajdowały się w kantynie w Mos Eisley w Nowej nadziei.


Final Fantasy

Imię trandoshańskiej informatorki – Cid – jest prawdopodobnie ukłonem w stronę serii gier Final Fantasy. Od dłuższego czasu mamy do czynienia z pewną wymianą kulturową między obiema franczyzami i w grach spod szyldu FF pojawiają się postaci o imionach Wedge czy Biggs. Jak widać, ekipa tworząca The Bad Batch postanowiła zrewanżować się bohaterką noszącą jedno z najpopularniejszych imion ze wspomnianych gier.


Falleenowie

Dwójka zielonoskórych niewolników Zygerrian pochodzi z rasy Falleenów – prawdopodobnie najbardziej znanym jej przedstawicielem jest znany z należącej do Legend książki Cienie Imperium książę Xizor. Falleenowie już wielokrotnie pojawiali się w kanonie, włącznie z animacjami – w Wojnach klonów przewodzili oni Czarnemu Słońcu.


Kuat

W pewnym momencie Wrecker wspomina misję na Kuat. Planeta ta znana jest przede wszystkim ze swoich stoczni i ma za sobą długą historię zarówno w kanonie, jak i Expanded Universe, w którym pojawiała się od 1996 roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.