Publicystyka

“The Bad Batch” S01E16 – ciekawostki

Jesteśmy już po seansie finałowego odcinka pierwszego sezonu Parszywej zgrai zatytułowanego Utracone Kamino, w związku z czym tradycyjnie przyszła pora na omówienie skromnej liczby najciekawszych nawiązań i Easter eggów, jakie się w nim pojawiły.

Nowe przeznaczenie promu

W ostatniej scenie odcinka widzimy prom transportowy klasy Rho – to kolejny ze statków, który Imperium odziedziczyło po Republice, jednak wcześniej był on używany głównie jako transportowiec medyczny.


Góra Tantiss?

Planeta, na którą przewieziono Nalę Se, jest zupełnie nową lokacją. Wśród fanów coraz większe poparcie zyskuje jednak teoria, że jest to Wayland, zaś górska baza Imperium jest niczym innym, jak górą Tantiss. W oryginalnej trylogii Thrawna, teraz już należącej do Legend, w strzeżonej przez szalonego Jorrusa C’baotha górze Tantiss znajdował się skarbiec Imperatora i aparatura służąca do… klonowania. Co ciekawe, z gry Vader: Immortal wiemy, że także w kanonie Wayland jest z jakiegoś powodu cenna dla Palpatine’a…


Znajomy strój

Za omówioną powyżej teorią przemawia także fakt, że w ostatniej scenie widzimy jednego z pracowników górskiego ośrodka. Imperialna naukowiec nosi bowiem identyczny strój, co znany z The Mandalorian doktor Pershing, który przypuszczalnie miał zająć się procesem klonowania Grogu. Teraz widzimy, że część kaminoan została zaangażowana w prace Imperium nad klonami – prawdopodobnie przeznaczonymi dla Palpatine’a, który, jak wiemy ze słownika obrazkowego do The Rise of Skywalker, zaczął poszukiwać sposobów na nieśmiertelność po wydarzeniach z Zemsty Sithów.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.