Książki i komiksy

„Eskadra Alfabet” przyleci do nas w październiku

Wydawnictwo Olesiejuk nie zwalnia tempa. Po świeżych premierach książek z okresu Wielkiej Republiki, oficyna poważnie wzięła się za nadrabianie zaległości i obok adaptacji Hana Solo wkrótce na sklepowych półkach zobaczymy bardzo dobrze ocenianą serię cenionego przez fanów autora.

Na stronie księgarni Świat Książki w przedsprzedaży dostępna jest już bowiem Eskadra Alfabet autorstwa Alexandra Freeda. Licząca 528 stron powieść to pierwszy tom trylogii o losach tytułowej eskadry, rozgrywający się między bitwą o Endor a bitwą o Jakku. Premiera polskiego wydania nastąpi 13 października tego roku. Poniżej możecie zobaczyć okładkę oraz zapoznać się z oficjalnym opisem.

Śmierć Imperatora spowodowała chaos. Mimo zwycięstwa Sojuszu Rebeliantów w bitwie o Endor, siły imperialne nie złożyły broni – poszczególni dowódcy karnie wypełniają ostatnie rozkazy Palpatine’a, inni zaś próbują wykroić sobie swój kawałek galaktyki. Świeżo utworzona Nowa Republika musi zatem nie tylko stworzyć nowe struktury administracyjne, ale także zażegnać wcale niemalejące zagrożenie militarne.

Agent Wywiadu Nowej Republiki, Caern Adan, pragnie zneutralizować groźbę, jaką jest jeden z imperialnych pułków myśliwców, niesławne Skrzydło Cienia. Dysponując małymi zasobami, werbuje do współpracy imperialną dezerterkę, Yricę Quell. Czy jednak pilotka odnajdzie się w szeregach dawnych wrogów? Czy zdoła nawiązać współpracę z osobami, które jeszcze przed chwilą znajdowały się po przeciwnej stronie barykady? I – co najważniejsze – czy jest gotowa stawić czoło swoim byłym towarzyszom?

W trakcie pisania tego artykułu na stronie wydawnictwa pojawiła się oficjalna zapowiedź książki.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.