Publicystyka

„Star Wars: Visions” – ciekawostki

Choć antologia anime Star Wars: Visions uznawana jest za niekanoniczną, to nic nie stało na przeszkodzie, by twórcy wypełnili ją licznymi nawiązaniami do uniwersum Gwiezdnych wojen czy innych dzieł kultury. W tym artykule przyjrzymy się najciekawszym easter eggom z każdego odcinka.

The Duel

W pewnym momencie odcinka The Duel na ścianie jednego z domów możemy dostrzec plakat promujący… Nową nadzieję.


Kolekcjonowanie kryształów kyber z mieczy świetlnych pokonanych wrogów przez głównego bohatera The Duel może przywodzić na myśl zbieranie mieczy przez generała Grievousa.


Wśród strażników wioski z pierwszego odcinka możemy dostrzec Tuskena, Trandoshanina czy Duga. Z kolei właściciel sklepu, u którego zatrzymał się Ronin, jest Sullustaninem.


Miecz-parasol lady Sith daje jej możliwość powolnego opadania, tak jak to było w przypadku mieczy Inkwizytorów w Rebeliantach.


Odcinek The Duel nawiązuje swoją stylistyką do twórczości kina samurajskiego Akiro Kurosawy, szczególnie do filmu Straż przyboczna (org. Yōjinbō).

Tatooine Rhapsody

Koncert zespołu z drugiego odcinka miał miejsce na Wielkiej Arenie w Mos Espie – tej samej, gdzie odbył się wyścig podracerów w Mrocznym widmie.


Transmisja koncertu była emitowana na całe Tatooine, włącznie z kantyną w Mos Eisley, gdzie widzimy zespół Bithów z IV Epizodu, oraz chatką Bena Kenobiego.


Dzieci oglądające koncert korzystały z takiego samego urządzenia, co Shmi Skywalker podczas śledzenia wyścigu swojego syna.


Wśród znanych twarzy z dworu Jabby możemy wyróżnić Biba Fortunę oraz tancerki – Lyn Me, Rystáll Sant i Greeatę Jendowanian.


W angielskiej wersji językowej serialu głos Bobie Fettowi podkłada Temuera Morrison, który wcielał się w rolę Jango i klonów w Prequelach, a także wystąpił jako Boba w The Mandalorian.

THE TWINS

Bliźnięta Am i Karre przypuszczalnie zostali stworzeni przez kultystów Sithów związanych z Palpatine’em (świadczyć o tym może wykorzystanie do tego procesu zbiorników znanych z planety Exegol).


Klasa gwiezdnego niszczyciela z trzeciego odcinka – Gemini – to nazwa wywodząca się z łaciny i oznaczająca bliźnięta. Może to się odnosić zarówno do Am i Karre’a, jak i samego projektu statku.


Hangar gwiezdnego niszczyciela jest bogato i różnorodnie wyposażony – widzimy w nim X-winga, A-winga, B-winga, Y-winga, V-winga, TIE Fightera, TIE Interceptora, TIE Bombera oraz Etę-2.


Droidy tytułowych bohaterów nawiązują do znanych już droidów ze świata Star Wars. Należący do Karre’a R-DUO do oczywiście ukłon w stronę R2-D2, zaś służący Am B-2ON to nie tyle mroczna wersja C-3PO (na co wskazuje nawet sama nazwa, gdzie każda litera i cyfra poprzedza te z imienia Threepio), co droid bliźniaczo podobny do występującego w komiksach o Doktor Aphrze 0-0-0, znanego też jako Triple Zero.


Odcinek The Twins kończy się manewrem Holdo, jednak wykonanym z trochę inny sposób niż oryginalny, bo przez przecięcie statku mieczem świetlnym. To nawiązanie do niezrealizowanego konceptu z Przebudzenia Mocy, w którym protagonistka miała rozcinać statki w analogiczny sposób, jednak bez wchodzenia w nadprzestrzeń.

The Village Bride

Statek bandytów z czwartego odcinka pojawił się wcześniej w uniwersum Star Wars w grze MMO The Old Republic.


Głosy przeprogramowanym droidom Separatystów podkłada Matthew Wood, który dubbingował je także w Wojnach klonów.


Statek bezimiennej Jedi to znana z Wojen klonów maszyna Z-95 Headhunter.

Dalszy ciąg artykułu na następnej stronie

1 2Następna strona

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.